Konfitury. Sekrety, tradycja i smak

Konfitury są świetnym dodatkiem do ciast, można posmarować nimi grzanki, naleśniki lub chrupiące bułeczki do porannej kawy, nadają sosom do mięs lub warzyw oryginalny smak.

Konfitury. Sekrety, tradycja i smak

Babcie słodziły konfiturą malinową herbatę, by nie dać się jesiennemu przeziębieniu. Na dnie każdego słoika
z konfiturami, czy to dyniowymi czy śliwkowymi z pomarańczą, znajduje się troska i miłość, najzdrowszy składnik każdego dania przygotowanego w domu.

W książce przedstawiono ponad 80 oryginalnych pomysłów na konfitury z warzyw i owoców sezonowych i egzotycznych. Nowoczesne konfitury łączą różne smaki. To wyjątkowo zdrowy, naturalny dodatek do codziennej diety, uczta dla podniebienia.

Wanda Jackowska - znana dziennikarka, przez wiele lat związana z TVP. Była autorką i prezenterką programu „Gotowanie na ekranie" - pierwszego magazynu kulinarnego emitowanego w TVP 1 przez ponad 10 lat. Jego popularność, mierzona milionową widownią, nie tylko przyczyniła się do upowszechniania przepisów na smaczne i zdrowe domowe jedzenie, ale też stworzyła modę na kolejne, podobne projekty realizowane w innych stacjach telewizyjnych. Dziennikarka ma też na swoim koncie liczne poradniki kulinarne wydawane nakładem prestiżowych wydawnictw.

 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Buchmann. Już wkrótce do wygrania w naszym konkursie.