Finał piątej edycji "Bake Off - Ale Ciacho!"

Już dziś zobaczymy finałowe zmagania uczestników „Bake Off – Ale Ciacho!”. Kto zdobędzie 50 tysięcy złotych oraz tytuł Polskiego Mistrza Wypieków?

Finał piątej edycji

Fot. materiały partnera

Półfinałowy odcinek „Bake Off - Ale Ciacho!" obfitował w wyjątkowe emocje. Tomasz, Anna, Barbara i Marcin zmierzyli się w pojedynku, jakiego do tej pory nie mieliśmy okazji obserwować w programie. W konkurencji technicznej jurorzy poprosili ich o przygotowanie słodkiego bufetu, w skład którego wchodziły aż trzy rodzaje ciast - ptysie, bezy i czekoladowy torcik. Aby zawodnicy mogli szybciej uporać się z tym zadaniem, do pomocy przydzielono im małych asystentów - uczestników pierwszej edycji programu "Bake Off Junior".

Zobacz też: Przepis na słodki bufet z programu "Bake Off - ale Ciacho!"

W drugiej konkurencji jurorzy postanowili sprawdzić, jak uczestnicy radzą sobie z presją czasu, prosząc ich o przygotowanie ręcznie malowanych tortów. Wykonanie takiej dekoracji wymaga nie tylko umiejętności technicznych, ale również pewnej ręki i sporej dozy kreatywności. Zdaniem Michała Brysia i Krzysztofa Ilnickiego, najlepsze ciasto przygotowała Basia, która tym samym jako pierwsza zagwarantowała sobie miejsce w finale. Niestety, za najsłabszy uznano tort Anny, która musiała pożegnać się z programem.

Zobacz też: Słodkie trio Barbary - przepis z programu "Bake Off ..."

Co wydarzy się w finale piątej edycji "Bake Off - Ale Ciacho!"?

Dziesiąty odcinek - finał! Najlepsi uczestnicy czwartej edycji „Bake Off - Ale Ciacho!" zawalczą o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków i nagrodę główną. W pierwszej konkurencji cukiernicy zmierzą się z wyjątkową recepturą na słodki domek z kart. Z kolei w konkurencji autorskiej będą musieli przygotować efektowny tort, który będzie przeczyć zasadom grawitacji Kto podbije serca jurorów i wygra „Bake Off - Ale Ciacho!"? Tego dowiecie się już w niedzielę o godzinie 15.15 na antenie TVP2.

Kim są finaliści piątej edycji "Bake Off - Ale Ciacho!"?

Barbara Dobrzyńska - Warszawa, 25 lat

Jest nauczycielką i terapeutką oraz szczęśliwą żoną. Od lat zgłębia tajniki sztuki cukierniczej, a jej popisowy wypiek to tort chałwowy. Jest bardzo energiczna i żywiołowa. Wolne chwile lubi spędzać, jeżdżąc konno. W przyszłości chciałaby otworzyć własną pracownię cukierniczą.

Tomasz Batko - Wrocław, 28 lat
Jest specjalistą ds. wynagrodzeń. Już od dziecka lubił pomagać mamie w kuchni. Jego popisowym wypiekiem jest tort czekoladowo-wiśniowy z mascarpone. Najczęściej serwuje go swojej narzeczonej, którą poprosił o rękę kilka miesięcy temu. Interesuje się motoryzacją i sportami siłowymi. Jego największym marzeniem jest posiadanie rodziny i stworzenie klimatycznej cukiernio-kawiarni.

Marcin Błański - Szczecin, 29 lat

Z wykształcenia jest geografem. Przygodę z pieczeniem zaczął jeszcze w szkole podstawowej. Wszystko za sprawą babci oraz mamy, które wypiekały ciasta, pączki, faworki i bułki drożdżowe. Pieczenie to dla niego sztuka kreacji. Jego popisowym daniem jest ciasto dyniowe składające się z trzech różnych warstw kremów i orzechów. Uwielbia robić monodesery. Jego największymi pasjami, zaraz po gotowaniu, są fotografia i podróże.

Pobierz aplikację smaker ciasta i deseryWszystkie przepisy z programu "Bake Off - Ale Ciacho!" znajdziecie w naszym serwisie tuż po emisji odcinka!