Dlaczego nie udaje się nam dotrzymać postanowień noworocznych?

Wielu spośród Was z nowym rokiem robi postanowienia. Jednym z najpopularniejszych postanowień Polaków jest odchudzanie i zmiana swojego wyglądu; następnym jest rzucenie nałogów oraz zmiana pracy na lepszą. Niestety rzadko udaje nam się zrealizować postanowienia noworoczne. Dlaczego tak jest? Z czego wynika trudność w ich zrealizowaniu?

Dlaczego nie udaje się nam dotrzymać postanowień noworocznych?

  1. Wielu spośród Was z nowym rokiem robi postanowienia. Jednym z najpopularniejszych postanowień Polaków jest odchudzanie i zmiana swojego wyglądu; następnym jest rzucenie nałogów oraz zmiana pracy na lepszą. Niestety rzadko udaje nam się zrealizować postanowienia noworoczne. Dlaczego tak jest? Z czego wynika trudność w ich zrealizowaniu? Zmiana wymaga przede wszystkim odwagi do jej podjęcia. I nie ma tu znaczenia czy nasze postanowienie jest duże czy małe, trzeba mieć tę odwagę do zmiany, a jak wiemy, ludzie nie przepadają za zmianami, bo często niosą one ze sobą nieznane. Czynnikiem koniecznym do podjęcia decyzji o zmianie, jest wewnętrzna akceptacja zmiany i przekonanie o jej słuszności. Jakby nie było, trzeba opuścić swoją strefę komfortu. Strefa komfortu jest psychologiczną strefą bezpieczeństwa. Bycie w niej często blokuje nas przed podejmowaniem nowych wyzwań, bo boimy się porażki, że nam się nie uda, że stracimy to poczucie bezpieczeństwa czy komfort życia. Zmiana budzi w nas lęk i opór. Opuszczenie strefy komfortu wymaga także rygorystycznej dyscypliny. Jej utrzymanie w długim czasie bywa trudne. Pamiętaj jednak, że już Heraklit z Efezu (535 p.n.e. – 475 p.n.e.) twierdził, że „jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. A Ty jakie masz postanowienie noworoczne?

avatar Autor: Okawrosole

Komentarze do porady (2)

Nevermore 01 stycznia 2018
Ja mam takie, by nie przekroczyć '70' w 18-tym i jak na razie po świętach i sylwku udaje się to osiągnąć... Czytaj całość »
Ja mam takie, by nie przekroczyć '70' w 18-tym i jak na razie po świętach i sylwku udaje się to osiągnąć xD

Oby tak dalej, brawo JA ;)
Okawrosole 05 stycznia 2018
Brawo Ty!

Polecane przepisy

zobacz więcej przepisów
0
dodaj do ksiazki
facebook