Za nami Niedziela ze Smakiem

Oborniki kolejny raz zaprosiły wszystkich miłośników dobrej kuchni na kulinarne spotkanie w malowniczym parku przy młynie Dahlmanna. „Niedziela ze smakiem” to jarmark z pysznościami, muzyczne smaczki, gotowanie i degustowanie.

Za nami Niedziela ze Smakiem

Fot. materiały prasowe

Smakowity akcent, w wydaniu fit, zakończył tegoroczne Dni Obornik. Kilkudziesięciu wystawców i dwie sceny - kulinarna oraz muzyczna.

Na pierwszej z nich Pascal Brodnicki oraz Małgosia Kubica, znana z bloga „Dobre Zielsko". Na muzycznej natomiast Obornicka Orkiestra Dęta i Witek Żuromski, który zachwycał gości stworzonej specjalnie na tę okazję „Kawiarenki pod Globusem". Tam muzyka z czterech stron świata i niezwykłe smakołyki. Do tego w Młynie Dahlmanna pokaz filmów z komentarzem krytyka Wiesława Kota.

Dla najmłodszych warsztaty oraz animacje plastyczne i czytelnicze, a także pokazy pradawnej kuchni Słowian. Tradycyjnym akcentem imprezy był konkurs kulinarny, tym razem tematem było „fit gotowanie, czyli zdrowa kuchnia domowa". Wzięło w nim udział sześć zespołów, zwycięstwo bezapelacyjnie należało jednak chóru Con Brio.

Smaker objął wydarzenie patrnatem medialnym.