Krupnik molowy

Krupnik molowy
> 3-4 os.
> 60 min
średnie
przystępne
avatar Autor: Mole3
Szybka wersja mojego ulubionego krupniku. Oczywiście w wersji tradycyjnej najpyszniejszy jest na wywarze z żeberek. Tak, wiem, kostki są bee itd., ale bardzo ułatwiają życie. :)

Składniki

Przygotowanie

  1. Warzywa obrać, umyć. Marchew zetrzeć na grubych oczkach tarka, resztę pokroić w kostkę.

  2. Wszystkie oprócz marchewki wrzucić na wrzącą wodę. Gotować 5 minut, dorzucić marchew.

  3. Po 10 minutach dodać kaszę zalaną zimną wodą, kostki rosołowe.

  4. Gotować 20-30 minut - jarzyny mają być miękkie, kasza również, zaś zupa biaława i gęstawa. Oczywiście wodę uzupełniać w miarę potrzeby.

  5. Doprawić do smaku solą, pieprzem, maggi. Dodać posiekany koperek.

  6. Smacznego.

Komentarze do przepisu (5)

ewulka55 11 września 2009
krupniczek uwielbian, to moja najwspanialsza z zupek. Ale tu musze wspomnieć o tym, że marchewka nie może być ... Czytaj całość »
krupniczek uwielbian, to moja najwspanialsza z zupek. Ale tu musze wspomnieć o tym, że marchewka nie może być rozdrabniana aż tak , gdyż traci swoje własciwości. O tym przeczytałam nawqet nie tak dawno. Proponuję ugotować marchewkę pokrojoną w dośc duże kawałki a następnie gdy jest już miękka rozdrobnić widelcem. Oczywiście nie będzie tak pięknie wyglądac jak utarta na tarce, ale może zachowa troszke witaminek. pozdrawiam
RENIA730 11 września 2009
Ugotowana w całości marchewka świetnie kroi się w piękną kostkę.
Mole3 07 października 2009
Uznaję zupę za danie przeważnie jednogarnkowe i w miarę szybkie w przygotowaniu - gotowanie całej marchewki i... Czytaj całość »
Uznaję zupę za danie przeważnie jednogarnkowe i w miarę szybkie w przygotowaniu - gotowanie całej marchewki i potem jej krojenie i znowu dodawanie to strata czasu wg mnie.
zobacz wszystkie komentarze*

*Przejdziesz do wersji klasycznej

Składniki
Składniki