Wędzone plastry schabu.

Wędzone plastry schabu.
> 3-4 os.
> > 60 min
łatwe
tanie
Wędzone plastry schabu, uwędzone w garnku na zrębkach olcha/buk/brzoza w temperaturze 55-60 stopni Celsjusza. Wędzone plastry schabu pokrojone w kostkę lub paski, idealnie nadają się do sałatek, do koreczków, jako zagrycha do piwa.

Składniki

Przygotowanie

 1. Peklowanie 4 doby w temperaturze 4-8 stopni Celsjusza.

 2. Wszystkie składniki oprócz peklosoli zagotowujemy w 0,3 litra wody, studzimy, przecedzamy przez sitko. Dodajemy peklosól i mieszamy do jej rozpuszczenia.

 3. Wymyte w zimnej wodzie kawałki mięsa odciskamy z wody, osuszamy papierowymi ręczniczkami. Kawałki mięsa układamy w pojemniku i zalewamy zimną solanką, mięsa muszą być całe zanurzone w solance. Przykrywamy i wstawiamy do lodówki.

 4. Po procesie peklowania kawałki mięsa płuczemy z solanki pod bieżącą, zimną wodą, odciskamy z wody i osuszamy papierowymi ręczniczkami. Robimy pętelki do zawieszania.

 5. Wieszamy na kiju w celu osuszenia. Robimy nadmuch wentylatorem z każdej strony po 1 godzinie. Pozostawiamy do dalszego osuszenia w temperaturze pokojowej przez noc.

 6. Dobrze osuszone kawałki mięsa wędzimy na zrębkach olcha/buk/brzoza w temperaturze 55-60 stopni Celsjusza.

 7. Proces wędzenia odbywa się w zaczarowanym garnku :) Opis tego wędzenia w garnku jest opisany przeze mnie w artykule moim.

 8. Kawałki schabu po procesie wędzenia.

 9. Uwędzone wędzonki wieszamy na kiju i studzimy. Ostudzone wkładamy do lodówki.

  Smacznego!!!

Składniki
Składniki