Maki z ogórkiem (Sushi)

Maki z ogórkiem (Sushi)
> 1-2 os.
> 60 min
średnie
przystępne
avatar Autor: monikanie
... ochota na coś innego ...

Składniki

Przygotowanie

  1. Wypłukać dokładnie ryż w zimnej wodzie (wymienić ją przynajmniej trzy razy podczas płukania). Następnie zalać go wodą i odstawić na 20 minut. Odsączyć wodę zalać ryż ok 1,8 szklanki wody. Zagotować a następnie zmniejszyć ogień i gotować pod przykryciem 10 minut. Odstawić na 15-20 minut. Do ciepłego ryżu dodać 18 łyżeczek sushi sosu do ryżu (sos można zrobić samemu lub kupić gotow w sklepie). Dokładnie delikatnie wymieszać.

  2. Na macie bambusowej układamy płat nori- lśniącą stroną do góry. Ułozyć na wierzchu ryż. Następnie naśrodku - pzez całą długość nałożyć pastę wasabi - uwaga jest bardzo ostra! Na to ogórek (pokrojony w słupek o bokach 1,5cm x 1,5cm). Zrolować za pomocą maty bambusowej delikatnie dociskając. Pokroić! Pozypać czarnym sazamem ! Gotowe!:)

  3. Jesli ktoś nie ma gotowego sosu do ryżu podaję przepis: 7 łyżek octu ryżowego, 1 łyżka sosu sojowego, 2 płaskie łyżku cukru. Wymieszać.Gotowe. Ważne jest aby kupić dobry ryż, po ugotowaniu muszą być widoczne ziarenka ryżu, powinien być lekko klejacy. Dobrze jest zmoczyć ręce w zimnej wodzie przed nakładniem ryżu na płat nori. Maki kroić bardzo ostrym dużym nożem ! Miłej zabawy!

Komentarze do przepisu (3)

madziak 08 października 2010
Ciekawy i efektowny pomysł np.na przyjęcia. Mam tylko pytanie gdzie kupujesz czarny sezam, bo jeszcze z nim się... Czytaj całość »
Ciekawy i efektowny pomysł np.na przyjęcia. Mam tylko pytanie gdzie kupujesz czarny sezam, bo jeszcze z nim się nie spotkałam ? Pozdrawiam
Konto usunięte 10 października 2010
czarny sezam dostpeny jest w np. w sklepie internetowym (...)
monikanie 12 października 2010
Hej. Czarny sezam można kupić w sklepach z tak zwaną zdrową żywnością. Dzisiaj byłam w sklepie BOMI - tez go... Czytaj całość »
Hej. Czarny sezam można kupić w sklepach z tak zwaną zdrową żywnością. Dzisiaj byłam w sklepie BOMI - tez go tam widziałam :). BOMI to taka sieć jak np. ALMA, albo faktycznie tak jak napisała Efka77w sklepie internetowym :) Pozdrawiam ! Dodam że można dodać zamiast ogórka wędzonego łosoasia albo np . paliszki surimi :)
Składniki
Składniki