Herbatka z Czystka

Herbatka z Czystka
> 1-2 os.
> 15 min
łatwe
przystępne
avatar Autor: EWAM45
Czystek odkryłam niedawno, dlatego chciałabym podzielić się z wami informacją na temat tej, jakże zdrowej dla naszego organizmu rośliny. Czystek inaczej (Cistus Incanus) to jedna z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny człowieka. Poza tym nie ma żadnych skutków ubocznych. Herbatkę zaparzamy z liści i kwiatu tej rośliny .Czystek jest niezwykle bogaty w polifenole, które doskonale rozprawiają się z rożnymi drobnoustrojami, np. z wirusami. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych pomaga szybciej pozbyć się symptomów.

Składniki

  • 1 łyżeczka liści i kwiatu rośliny czystka
  • 1 szklanka wrzątku
  • 1 plaster cytryny

Przygotowanie

  1. 1 łyżeczkę liści i kwiatu rośliny ( kupujemy w sklepach z eko żywnością lub w aptece) zaparzamy w szklance wody. Przykrywamy i parzymy ok. 10-15 min.

  2. Napar przecedzamy pijemy 2-3 razy dziennie. Można zaparzyć cały dzbanek i mamy dla rodziny. Można dodać cytrynę, miód. Napar mozna zaparzać kilkakrotnie , by wydobyć z rośliny wszystkie właściwości.

Komentarze do przepisu (2)

bobara 28 listopada 2014
Czystek uzywany jest również jako wspomaganie w leczeniu boleriozy i co cikawe jest bbb dobrym wspomagaczem w... Czytaj całość »
Czystek uzywany jest również jako wspomaganie w leczeniu boleriozy i co cikawe jest bbb dobrym wspomagaczem w leczeniu, powinni jego pić ludzie narazeni na ukąszenia przez kleszcze
:)
EWAM45 28 listopada 2014
tak zgadza się też o tym czytałam. dziękuję za przypomnienie Pozdrawiam ewa
Składniki
  • 1 łyżeczka liści i kwiatu rośliny czystka
  • 1 szklanka wrzątku
  • 1 plaster cytryny
Składniki