Sery grillowane: halloumi i camembert

Sery grillowane: halloumi i camembert
> 5-6 os.
> 30 min
łatwe
przystępne
avatar Autor: drNowak
Nieodzownym dodatkiem do mięs grillowanych dla mnie są sery. Nadają się jednak tylko te, które były uprzednio zaparzone (np. w toku produkcji) tj. halloumi, mozarella, oscypek lub mają skórkę jak camembert lub brie. Te ostatnie pod wpływem wysokiej temperatury robią się w środku płynne. Po przekrojeniu bajecznie wypływają. Sery zaparzane w toku produkcji mają inną konsystencję niż reszta serów podpuszczkowych tzn. elastyczną i lekko skrzypią w zębach. W trakcie grillowania miękną, ale nie rozpływają się i pięknie przypiekają.

Składniki

  • Sery (camembert, halloumi)
  • Olej

Przygotowanie

  1. Ser camembert nie wymaga przygotowania jeśli ma być saute, czyli bez przypraw. Jeśli ma być przyprawiony trzeba lekko zwilżyć skórkę i obtoczyć go w przyprawach (podobnie jak przygotowuje się do wędzenia – zapraszam do mojego przepisu Ser camembert lub brie wędzony).

    Ser przed włożeniem do grilla musi mieć temperaturę pokojową. Grillujemy kilkanaście minut – to sprawa gustu – musi być w każdym razie miękki (jak się go delikatnie dotknie czuć że jest płynny). Może pozostać w naturalnym kolorze lub go podsmażyć na złoto.

  2. Ser halloumi trzeba pokroić w plastry i obsmarować oliwą lub olejem. Można posypać przyprawami lub zostawić bez przypraw. Oryginalny halloumi zawiera miętę ale można dostać także np. z chilli.

    Ser przed włożeniem do grilla musi mieć temperaturę pokojową. Grillujemy kilkanaście minut. Może pozostać w naturalnym kolorze lub go podsmażyć na złoto.

Składniki
  • Sery (camembert, halloumi)
  • Olej
Składniki