Tarta czekoladowa

Tarta czekoladowa
> > 6 os.
> > 60 min
średnie
przystępne
avatar Autor: Honorata27
Zawsze zimę lub w szare i ponure dni sięgam właśnie po ten wypiek. Gwarantuję, że poprawia nastrój. Tarta czekoladowa co tu dużo kryć nie jest deserem dietetycznym. Kruche ciasto w połączeniu z pysznymi kremami tworzy deser, któremu nie można się oprzeć. Tarta czekoladowa to zawsze sprawdzony wypiek na różnego rodzaju przyjęcia.

Składniki

Przygotowanie

  1. Ciasto czekoladowe: Wszystkie składniki zagniatamy. Chłodzimy godzinę. Formę do tarty smarujemy masłem i obsypujemy bułką tartą. Ciasto wałkujemy na wielkość formy. Dno kujemy i obciążamy grochem. Pieczemy 15 minut w 180 stopniach. Po 15 minutach zdejmujemy groch. Pieczemy następne 15-20 minut do tzw. suchego patyczka. Studzimy.
    Krem czekoladowy: Czekoladę łamiemy na kawałki. Rozpuszczamy w kapeli wodnej. Studzimy. Zimną śmietanę ubijamy na sztywno. Dodajemy cukier puder i śmietanfix. Miksujemy. Dodajemy serek mascarpone. Miksujemy. Dodajemy rozpuszczoną czekoladę i kakao. Miksujemy. Krem układamy na zimnym cieście. Chłodzimy 30 minut w lodówce.
    Krem śmietanowy: Zimną śmietanę ubijamy. Dodajemy cukier puder i śmietanfix. Miksujemy. Krem układamy na warstwie czekoladowej. Chłodzimy 30 minut w lodówce.
    Dekoracja: Czekoladę ścieramy na wierzch ciasta. Ponownie chłodzimy w lodówce.

  2. Zapraszam na mojego bloga !

Składniki
Składniki