Sernik zebra

Sernik zebra
> > 6 os.
> > 60 min
średnie
przystępne
avatar Autor: Honorata27
Znacie ciasto zebra? Pewnie, że tak. Jest to niezwykle proste ciasto, które odpowiednio wlane do formy tworzy charakterystyczną zebrę. Ale czy sernik może być w pasy? Oczywiście. Sernik zebra jest to pełne charakteru ciasto , którego symbolem są pasy biało - czarne niczym zebra. Sernik jest dosyć łatwo przygotować i nie zajmuje dużo czasu. Jest przy tym bardzo puszysty. U mnie w domu, gdy przygotowałam pierwszy raz sernik zebrę wywołał nie małe poruszenie i zachwyt. Myślę, że i u was będzie podobnie. Polecam!

Składniki

Przygotowanie

  1. Ciastka(lub herbatniki) mielimy. 50 g masła roztapiamy i strudzimy. Łączymy zmielone ciasta z masłem. Ciasta z masłem chłodzimy około 20 minut.
    Jajka ucieramy z cukrem. Do ubitych jajek dodajemy ser. krótko miksujemy do połączenia składników. Dodajemy proszek budyniowy. Krótko miksujemy.
    200 g Czekolady łamiemy na kawałki,200 g masła kroimy na mniejsze części. Całość rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Studzimy. Jajka ucieramy z cukrem. Do ubitych jajek dodajemy rozpuszczoną czekoladę wraz z masłem oraz przesianą mąkę. Miksujemy do połączenia się składników.
    Dno tortownicy smarujemy masłem i obsypujemy bułką tartą. Na spodzie układamy chłodne ciastka. Na ciastka nalewać naprzemiennie po jednej łyżce masy serowej i czekoladowej. Postępować tak do wyczerpania się składników. Sernik pieczemy około 70 minut w 170 stopniach. Studzimy.
    100 g Czekolady łamiemy na kawałki i rozpuszczamy wraz ze 25 g masła nad kąpielą wodną. Polewamy wystudzony sernik. Dowolnie dekorujemy.

Komentarze do przepisu (1)

Maudie 07 stycznia 2018
Miłe dla oka i podniebienia :)
Składniki
Składniki