Niskotłuszczowe lody truskawkowe – bez maszynki

Niskotłuszczowe lody truskawkowe – bez maszynki
> 5-6 os.
> 30 min
łatwe
tanie
avatar Autor: Pani_Domu
Na takie upały najlepsze są orzeźwiające, mocno truskawkowe lody! Lody z tego przepisu prawie nie zawierają tłuszczu, więc można się nimi objadać bez wyrzutów sumienia. Te lody są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, nie potrzeba maszynki do lodów.

Składniki

  • 250 g truskawek
  • 2 łyżki dżemu truskawkowego
  • 500 g jogurtu greckiego 0% tłuszczu
  • 200 g mleka skondensowanego słodzonego (najlepiej light)

Przygotowanie

  1. 100 g truskawek i dżem zmiksować blenderem, podgrzać w małym rondelku około 5 min, aż sos lekko zgęstnieje. Pozostałe truskawki pokroić na małe kawałki.

  2. Jogurt i mleko skodensowane miksować do dokładnego połączenia. Dodać pokrojone truskawki, wymieszać. Dodać część sosu, lekko zamieszać. Lody przełożyć do pojemnika, dodać resztę sosu, lekko zamieszać. Mrozić przynajmniej 4 godziny, najlepiej przez noc. Wyciągnąć z zamrażalnika około 20 min przed podaniem, żeby trochę zmiękły.

Komentarze do przepisu (3)

fafiatko 24 czerwca
Świetne! Zabieram się do roboty:)
Docherro 26 czerwca
Pyszne,tylko te bez maszynki nie sa tak wspaniałe,trzeba co jakiś czas je zamieszać,pilnowac by sie nnie... Czytaj całość »
Pyszne,tylko te bez maszynki nie sa tak wspaniałe,trzeba co jakiś czas je zamieszać,pilnowac by sie nnie zmroziły...ale i tak są lepsze od kupnych:)
Pani_Domu 01 lipca
Dzięki za komentarz :) Też wcześniej myślałam, że trzeba zawsze mieszać lody w trakcie zamrażania, bo... Czytaj całość »
Dzięki za komentarz :) Też wcześniej myślałam, że trzeba zawsze mieszać lody w trakcie zamrażania, bo inaczej będą kryształki. Ale w tym przepisie jest mleko skondensowane i na tym polega cały sekret, bo takie mleko ma jakieś tam właściwości emulgujące i zapobiega tworzeniu kryształków. Jak kiedyś będziesz miała okazję, to spróbuj, naprawdę warto :)
Składniki
  • 250 g truskawek
  • 2 łyżki dżemu truskawkowego
  • 500 g jogurtu greckiego 0% tłuszczu
  • 200 g mleka skondensowanego słodzonego (najlepiej light)
Składniki