Korzenne kostki z dynią

Przepis dnia 2013-01-19
Korzenne kostki z dynią
> > 6 os.
> 60 min
średnie
przystępne
avatar Autor: smakowisko
Małe co nieco dla wielbicieli przypraw korzennych i nie tylko...

Składniki

Przygotowanie

  1. Piekarnik nagrzać do 200 stopni C. Dużą blachę wyłożyć folią aluminiową. Dynię opłukać, wydrążyć pestki i całą ćwiartkę albo przekrojoną na pół włożyć do piekarnika ( nie obierać skórki z dyni). Dynię piec ok 60 minut. Po 40 minutach warto sprawdzić miękkość dyni i to czy skórka się nie przypala. Wyjąć dynię z piekarnika i zostawić do wystygnięcia. Gdy ostygnie odkroić skórkę i miąższ zmiksować blenderem na mus. W misce wymieszać przesianą mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sól, imbir i cynamon w proszku. W drugiej misce wymieszać puree z dyni, masło, jajka i ekstrakt z wanilii. Połączyć z suchymi składnikami oraz pokrojonymi suszonymi śliwkami. Formę na ciasto o wymiarach ok. 20 x 20 cm, wysmarować masłem oraz wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto wyłożyć do przygotowanej formy i piec przez około 35 - 40 minut (sprawdzić patyczkiem; po wyjęciu z ciasta powinien być suchy). Ostudzić. Ciasto można oblać białą lub mleczną czekoladą i udekorować np. włoskimi orzechami.

  2. Piekarnik nagrzać do 200 stopni C. Dużą blachę wyłożyć folią aluminiową. Dynię opłukać, wydrążyć pestki i całą ćwiartkę albo przekrojoną na pół włożyć do piekarnika ( nie obierać skórki z dyni). Dynię piec ok 60 minut. Po 40 minutach warto sprawdzić miękkość dyni i to czy skórka się nie przypala. Wyjąć dynię z piekarnika i zostawić do wystygnięcia. Gdy ostygnie odkroić skórkę i miąższ zmiksować blenderem na mus.

  3. W misce wymieszać przesianą mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sól, imbir i cynamon w proszku. W drugiej misce wymieszać puree z dyni, masło, jajka i ekstrakt z wanilii. Połączyć z suchymi składnikami oraz pokrojonymi suszonymi śliwkami. Formę na ciasto o wymiarach ok. 20 x 20 cm, wysmarować masłem oraz wyłożyć papierem do pieczenia.

  4. Ciasto wyłożyć do przygotowanej formy i piec przez około 35 - 40 minut (sprawdzić patyczkiem; po wyjęciu z ciasta powinien być suchy). Ostudzić. Ciasto można oblać białą lub mleczną czekoladą i udekorować np. włoskimi orzechami.

Komentarze do przepisu (2)

rosynka 19 stycznia 2013
Pysznosci!!! Takie zlociste!!! 55555!!!!
fiorof 03 lutego 2013
superanckie! :)
Składniki
Składniki