Domowe lody McFlurry

Domowe lody McFlurry
> 3-4 os.
> > 60 min
łatwe
przystępne
Domowe lody McFlurry to przepyszny, orzeźwiający, kremowy deser inspirowany popularnymi lodami z McDonald's. Takie lody to bardzo prosty w przygotowaniu smakołyk, który zauroczy nie jedno podniebienie, do ich przygotowania można użyć ulubione batony czy cukierki a także stopniować poziom słodkości dodając mniej mleka skodensowanego i więcej śmietanki kremówki w zależości od upodobań.

Składniki

 • 500 ml śmietanki kremówki 36%
 • 500 g mleka zagęszczonego słodzonego
 • 2 batony ( Lion, KitKat, cukierki M&M’sy )

Przygotowanie

 1. Do wysokiej miski wlewamy mocno schłodzoną śmietankę kremówkę i ubijamy ją na sztywno, pod koniec ubijania wlewamy mleko zagęszczone i całosć miksujemy jeszcze około 3 minut.
  Lody wstawiamy do zamrażalnika na kilka godzin lub na całą noc i jeszcze kilkakrotnie w trakcie mrożenia je miksujemy, aby uzyskać puszystą konsystencję i rozbić tworzące się kryształki lodu.

 2. Batony umieszczamy w zamrażalniku na 1 godzinę. Zamrożone batony wkładamy do woreczka strunowego i rozbijamy je tłuczkiem do uzyskania pożądanej konsystencji.

 3. W połowie czasu mrożenia, gdy masa lodowa będzie gęsta ale jeszcze nie zbita, dodajemy połowę pokruszonych batonów, wszystko razem łączymy i ponownie masę lodową wstawiamy do zamrażalnika. Tak przygotowane lody przekładamy do pucharków, posypujemy pozostałymi pokruszonymi batonami i dekorujemy miętą lub melisą.

Komentarze do przepisu (4)

Wanessa 21 czerwca
Super przepis na pyszne lody
slodkisentyment 21 czerwca
Pysznie :)
KORAL 21 czerwca
Dobre, ja tam wszystkie lody pochłonę :)
zobacz wszystkie komentarze*

*Przejdziesz do wersji klasycznej

Składniki
 • 500 ml śmietanki kremówki 36%
 • 500 g mleka zagęszczonego słodzonego
 • 2 batony ( Lion, KitKat, cukierki M&M’sy )
Składniki