Ciasto "Wiśniowiec"

Ciasto Wiśniowiec
> > 6 os.
> > 60 min
średnie
przystępne
avatar Autor: Honorata27
Ciasto "Wiśniowiec" to tak naprawdę uniwersalny wypiek, doskonały na wiele okazji. Najlepiej smakuje z kubkiem ciepłej herbaty. Jest to tak naprawdę połączenie ciasta biszkoptowego oraz kremu wiśniowego. Całość zwięczona jest galaretką. Ten deser polubią zarówno dzieci, jak i dorośli. Moim zdaniem jest to wypiek doskonały na początek wiosny.

Składniki

Przygotowanie

 1. Ciasto biszkoptowe: Żółtka oddzielamy od białek. Białka ubijamy na sztywno. Dodajemy partiami cukier. Miksujemy. Do masy dodajemy żółtka. Miksujemy. Do masy dodajemy mąkę oraz proszek do pieczenia. Miksujemy. Ciasto przelewamy do kwadratowej formy do pieczenia. Pieczemy około 30 minut w 180 stopniach. Studzimy. Wyrośnięty wierzch ścinamy.
  Krem wiśniowy: Wiśnie rozmrażamy. Podgrzewamy. Miksujemy. Przecieramy przez sitko. 350 ml mleka zagotowujemy wraz z cukrem. Dodajemy przetarte wiśnie. W 250 ml mleka mieszamy mąkę, budyń i żółtka. Masę dodajemy do gotującego się mleka. Mieszamy do momentu powstania gęstego budyniu. Miękkie masło ucieramy na puch. Dodajemy partiami zimny budyń. Miksujemy.
  Krem waniliowy: 350 ml mleka zagotowujemy wraz z cukrem. Dodajemy przetarte wiśnie. W 250 ml mleka mieszamy mąkę, budyń i żółtka. Masę dodajemy do gotującego się mleka. Mieszamy do momentu powstania gęstego budyniu. Miękkie masło ucieramy na puch. Dodajemy partiami zimny budyń. Miksujemy.
  Na wystudzone ciasto układamy najpierw krem wiśniowy. Następnie krem waniliowy. Całość chłodzimy dwie godziny w lodówce.
  Galaretka wiśniowa: We wrzącej wodzie rozpuszczamy galaretkę wiśniową. Studzimy. Wiśnie odsączamy z zalewy.
  Na schłodzone ciasto układamy wiśnie. Następnie smarujemy lekko stężałą galaretkę. Ciasto ponownie chłodzimy dwie godziny w lodówce.

 2. Zapraszam na mojego bloga !

Komentarze do przepisu (1)

KulinarnaChwila 19 kwietnia
Pyszotka:)
Składniki
Składniki