Babka z niespodzianką

Przepis dnia 2020-03-19
Babka z niespodzianką
> > 6 os.
> > 60 min
łatwe
przystępne
avatar Autor: Honorata27
Babka z niespodzianką to doskonały wypiek również na przyjęcia dziecięce. Maluchy na pewno się zdziwią i ucieszą jak zobaczą taki nietypowy wypiek. Tak naprawdę to ciasto ma wszystkie cechy, które powinno mieć dobry wypiek. Jest proste i łatwe w przygotowaniu. Doskonale smakuje. Moim zdaniem babka z niespodzianką to wypiek na każdą okazję.

Składniki

Przygotowanie

  1. Ciasto różowe: Jajka ubijamy wraz z cukrem na puszystą masę. Dodaję barwnik. Miksuję. Dodaję olej. Miksuję. Dodaję mąkę i proszek do pieczenia. Miksuję. Masę przelewam do formy keksowej wysmarowanej masłem i obsypanej bułką tartą. Piekę około 45-50 minut w 180 stopniach. Studzę. Ciasto kroję na plastry. Wykrawam serca.
    Ciasto czekoladowe: Jajka ubijam wraz z cukrem na puszystą masę. Dodaję olej. Miksuję. Dodaję kakao, mąkę i proszek do pieczenia. Miksuję. Formę keksową smaruję masłem i obsypuję bułką tartą. Połowę ciasta przelewam do formy. W środku układam pionowo ciasto różowe. Drugą połowę masy przelewam do formy. Ciasto piekę około 50 minut w 180 stopniach. Studzę.
    Dekoracja: Czekoladę łamię na kawałki. Rozpuszczam w kąpieli wodnej. Rozpuszczoną czekoladą polewam ciasto.

  2. Zapraszam do mojego bloga !

Komentarze do przepisu (1)

Maudie 14 marca
ładnie się prezentuje:)
Składniki
Składniki