Schabowe

Schabowe
> 3-4 os.
> > 60 min
średnie
przystępne
avatar Autor: taura
Ponadczasowe i pyszne

Składniki

  • plastry schabu
  • jajko
  • Bułka tarta
  • czosnek sypki

Przygotowanie

  1. Plastry schabu rozbiłam delikatnie tłuczkiem. Dzięki tej czynności włókna mięsa nie są tak zwarte i gotowy kotlecik potem lepiej smakuje. Jednak należy pamiętać, aby podczas rozbijania nie robić z plastra schabu czegoś 2 razy większego i 3 razy cieńszego :) Do piekarnika wstawiłam naczynie żaroodporne z wodą (ok 1 cm wysokości naczynia) i nastawiłam temperaturę na 180 stopni. Po rozbiciu mięsa, obsypałam kotlety solą, pieprzem i czosnkiem. Maczałam je w roztrzepanym jajku i bułce tartej i smażyłam po 5 minut z każdej strony na gorącym oleju. Kiedy minęło (w sumie) 10 minut przełożyłam kotlety do naczynia żaroodpornego i dusiłam ok 40 minut. Duszenie schabowych w piekarniku w naczyniu z małą ilością wody powoduje, że mięso jest doskonałe w smaku bez długiego smażenia, a woda + wysoka temperatura sprawiają, że schabowy jest wyjątkowo wilgotny (a panierka nadal chrupiąca). Co jakiś czas sprawdzałam, czy jest odpowiedni poziom wody, aby mięso nie przywarło. Podałam z ziemniakami i surówką z pomidorów, cebuli i drobno pokrojonych czarnych oliwek.

Komentarze do przepisu (6)

annawk 13 grudnia 2010
rzeczywiście ponadczasowe, a jednak każdy robi inaczej , taką wersję muszę koniecznie wypróbować
iwona_s 20 grudnia 2010
perełka: "Plastry schabu rozbiłam delikatnie tłuczkiem. Dzięki tej czynności włókna mięsa nie są tak zwarte... Czytaj całość »
perełka: "Plastry schabu rozbiłam delikatnie tłuczkiem. Dzięki tej czynności włókna mięsa nie są tak zwarte i gotowy kotlecik potem lepiej smakuje. Jednak należy pamiętać, aby podczas rozbijania nie robić z plastra schabu czegoś 2 razy większego i 3 razy cieńszego :)", "Po rozbiciu mięsa, obsypałam kotlety solą, pieprzem i czosnkiem. Maczałam je w roztrzepanym jajku i bułce tartej i smażyłam po 5 minut z każdej strony na gorącym oleju. Kiedy minęło (w sumie) 10 minut przełożyłam kotlety do naczynia żaroodpornego i dusiłam ok 40 minut" itd. od razu przypomniały mi się dialogi z "Rejsu" :-) ale mnie rozbawiła twoja wiedza i "sztuczki" kulinarne :-) pozdrawiam i więcej takich proszę!
haneczkap 05 czerwca 2011
Naczynie z wodą w piekarniku ma byc przykryte?
zobacz wszystkie komentarze*

*Przejdziesz do wersji klasycznej

Składniki
  • plastry schabu
  • jajko
  • Bułka tarta
  • czosnek sypki
Składniki