Schab umyć, osączyć ręcznikiem papierowym i pokroić w paseczki lub kostkę. W garnku rozgrzać olej, wrzucić mięso, obsmażyć na złoto. Lekko osolić, podlać wodą, garnek przykryć i dusić, aż będzie prawie miękkie, dodać świeżo zmielony pieprz i przyprawę do dań chińskich.
W czasie, gdy dusi się schab, opłukać warzywa; marchew obrać i pokroić w plasterki, cukinię ze skórką w ćwierć plasterki, paprykę oczyścić z gniazda nasiennego i pokroić w średnią kostkę. Papryczki jalapeno osączyć na sicie lub ręczniku papierowym.
Warzywa dorzucić do garnka, kiedy mięso będzie prawie miękkie: najpierw marchew i paprykę, dusić razem kilka minut. Potem cukinię i jalapeno. Dodać sos paprykowy lub passatę pomidorową i dusić jeszcze kilka minut. Doprawić do smaku.
Warzywa powinny być chrupkie i jędrne, mięso miękkie i dobrze doprawione.
Podawać z ugotowaną w osolonej wodzie kaszą orkiszową i listkami mięty.
Komentarze do przepisu (5)
*Przejdziesz do wersji klasycznej