Karkówka pieczona w piekarniku

Karkówka pieczona w piekarniku
> 1-2 os.
> > 60 min
łatwe
tanie
avatar Autor: agnes72
Co dziś macie na obiad przy niedzieli ? U nas karkówka w jednej przyprawie pieczona w piekarniku do tego dodatek w formie surówki i ziemniaków. W większości Polskich rodzin zapewne jest rosół oraz schabowy a u nas karkówka czasami można dla odmiany zjeść coś innego niż tylko schabowy. Jeżeli lubicie karkówkę zapraszam bo bardzo prosty w wykonaniu przepis, właściwie całą robotę za nas wykonuje piekarnik naszym wykonaniem jest tylko przygotowanie dania.

Składniki

  • 675 g karkówki wieprzowej 3 sztuki po 1,5 cm,
  • 1 łyżka przyprawy do karkówki,
  • 2 łyżki oleju.

Przygotowanie

  1. Na początek przygotować karkówkę pokroić ją na plastry po 1,5 centymetra do 2 centymetrów. Przygotowaną karkówkę po nakłuwać z obu stron specjalnym urządzeniem lub ( jeżeli ktoś nie ma urządzenia wtedy można użyć dużej wykałaczki ).

  2. Przygotowaną po nakłuwaną karkówkę przełożyć do miski, przygotować przyprawę i wsypać ją na karkówkę wlać olej i dokładnie całą przyprawę z olejem wmasować w plastry karkówki, odstawić na 15 minut aby mięso wchłonęło całą przyprawę.

  3. Gdy karkówka w przyprawach odstała swój czas przełożyć ją do naczynia żaroodpornego i wstawić do nagrzanego piekarnika ustawionego na 200 stopni na drugą półkę od dołu z ustawieniami góra dół. Karkówkę piec przez 55 minut co jakiś czas obracając ją po tym czasie piekarnik ustawić na 220 stopni i piec jeszcze 20 minut do ładnego zarumienienia również co raz obracając mięso.

  4. Gotową upieczona jeszcze gorącą karkówkę podałam z ziemniakami polanymi delikatnie tłuszczem z pieczącej się karkówki posypane świeżym koperkiem oraz surówką ze szczypiorem, ogórkiem i pomidorem ze śmietaną. Z podanych składników obiad jest przygotowany dla trzech osób, jeżeli ktoś ma większą rodzinę wystarczy powiększyć ilość składników. Karkówka wyszła bardzo smaczna i soczysta.

Składniki
  • 675 g karkówki wieprzowej 3 sztuki po 1,5 cm,
  • 1 łyżka przyprawy do karkówki,
  • 2 łyżki oleju.
Składniki