Zmywarka do zabudowy - funkcje, o których mogłeś jeszcze nie słyszeć

Zmywarka to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdej kuchni. Nawet jeżeli ktoś uważa, że nie potrzebuje jej, ponieważ ręczne mycie naczyń nie stanowi dla niego problemu, zazwyczaj szybko zmienia zdanie po kilkukrotnym skorzystaniu z nowej zmywarki. Nie trzeba wówczas stać przez kilkadziesiąt minut przy zlewie, tylko można szybko zapakować brudne naczynia do zmywarki i po kilku godzinach wyjąć czystą i suchą zastawę.

Zmywarka do zabudowy - funkcje, o których mogłeś jeszcze nie słyszeć

Fot.Funkcje nowoczesnych zmywarek mogą zaskoczyć/materiał promocyjny

 

Reklama

Przed zakupem zmywarki warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami, aby sprzęt oferował wszystkie niezbędne funkcje i programy. Dodatkowo wybierając odpowiedni model, można obniżyć zużycie energii i wody, co w dłuższym okresie użytkowania sprzętu przekłada się na duże oszczędności.

Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca?

Zmywarkę do zabudowy można wkomponować do mebli kuchennych w taki sposób, że na pierwszy rzut oka będzie niezauważalna. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w maksymalnym stopniu pozwala wykorzystać miejsce. Nie jest to istotne w przypadku dużych i przestronnych kuchni, ale dla osób mających niewielkie mieszkania może mieć znaczenie. Pomimo tego część klientów decyduje się na zmywarki wolnostojące, szczególnie jeżeli mają już urządzoną kuchnię i nie chcą niczego przerabiać. Zmywarkę wolnostojącą można po prostu wstawić w wolne miejsce i podłączyć, aby nie trzeba było więcej samemu myć naczyń. Producenci zmywarek mają zróżnicowaną ofertę, więc bez trudu można dopasować kolorystycznie urządzenie do mebli i innych dodatków znajdujących się w kuchni.

Przydatne funkcje nowoczesnych zmywarek

Podczas zakupu zmywarki najczęściej klienci zwracają uwagę na jej wymiary, ale jednocześnie pomijają to, w jakie funkcje wyposażone jest urządzenie. Warto się tym zainteresować, aby można było w pełni wykorzystać możliwości nowego sprzętu. Przydatne funkcje, które oferuje producent zmywarek Whirlpool to między innymi czytelny minutnik. Odlicza on czas, który pozostał do zakończenia mycia. Wspomniana firma stosuje nowoczesne rozwiązanie o nazwie PowerClean Pro, dzięki któremu zmywarka automatycznie dopasowuje ciśnienie wody do tego, jak bardzo zabrudzone są naczynia. Użytkownicy, którzy w określonych godzinach mają tańszy prąd, docenią natomiast opcję opóźnionego startu.

Dzięki niej zmywarka uruchomi się o ustawionej godzinie. Bardzo przydatną funkcją, która zwiększy możliwości zmywarki, jest bezproblemowa modyfikacja przestrzeni. Można to osiągnąć, wybierając takie urządzenia, jak zmywarka do zabudowy Whirlpool, która ma modułowe koszyki i specjalnie zaprojektowane uchwyty. Pozwala to w razie potrzeby uzyskać większą przestrzeń na naczynia, dzięki czemu zmywarka pomieści nawet do piętnastu kompletów naczyń. Bez względu na to, ile tak naprawdę załadujesz do niej brudnych naczyń, sprzęt i tak dopasuje tryb pracy w taki sposób, aby uzyskać oczekiwaną jakość mycia. Urządzenie o wysokiej klasie energetycznej pozwala również zmniejszyć zużycie energii.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki?

Niektórzy klienci podczas zakupu zmywarki kierują się tym, aby kupić najtańszy model. Lepiej jednak upewnić się, że sprzęt będzie tani w eksploatacji. Cicha praca zmywarki również ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Wybierając większy model, będzie można za jednym razem umyć większą ilość naczyń, co wbrew pozorom przyda się nie tylko dużym rodzinom. Nie należy zapominać o tym, że markowa zmywarka znanej firmy będzie lepiej działać niż tanie modele, które często wymagają kosztownych napraw.

Materiały promocyjne