Wielkanocne przekąski

Wielkanoc to nie tylko pyszne mazurki, babki, żurek i pasztety. Warto zadbać o to, aby na świątecznym stole pojawiły się również drobne przekąski, które uprzyjemnią nam biesiadowanie w gronie rodziny i bliskich

Wielkanocne przekąski

Fot. 123RF/Picsel

Wielkanoc dostarcza nam wielu okazji do spotkań z bliskimi. Z pewnością wielu z was w takiej sytuacji zastanawia się nad tym, jakie potrawy zaserwować gościom. Co oczywiste, na naszych stołach pojawią się tradycyjne, świąteczne potrawy takie jak żurek, pasztety lub różnego rodzaju sałatki. A co z mniejszymi przekąskami, które wystarczą gościom na jeden kęs? Ich także nie powinno zabraknąć na wielkanocnym stole. Jeśli poszukujesz pomysłów na szybkie i nieskomplikowane przekąski na świąteczny stół, użytkownicy Smakera zawsze przyjdą z pomocą. Oto kilka sprawdzonych przepisów, dzięki którym bez trudu zrobisz piorunujące wrażenie na gościach.

 

1. Jaja w majonezie

Fot. Fafiatko na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

Tak przygotowane jajka nie tylko doskonale smakują, ale również przepięknie wyglądają, dzięki czemu będą ozdobą każdego stołu. Jeśli podacie je z domowym majonezem, będą smakować jeszcze lepiej.

2. Galaretka z nóżek w jaju

Fot. Kasia882 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

Mięsna galareta to tradycyjna przekąska serwowana w naszych domach przy różnych okazjach. Jeśli chcecie nadać im wielkanocnego charakteru, podajcie je w formie niewielkich jajek.

3. Smażone jajka

Fot. Pularda na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

Ten przepis ma ponad sto lat i wciąż robi furorę wśród wszystkich gości. Tak przygotowane jajka będą stanowić fantastyczną alternatywę (lub towarzystwo) dla jaj faszerowanych majonezem.

4. Łosoś pod pierzynką

Fot. Jagodzianka17 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

Małe kanapeczki idealnie sprawdzają się jako przekąska na różnego rodzaju spotkaniach. Wbrew pozorom ich przygotowanie nie zabiera dużo czasu.

5. Ogórki zawijane z chrzanem

Fot. KreatywnaKasia na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

Chcecie zaserwować przekąskę na jeden kęs? Zastanówcie się nad podaniem lekkich i orzeźwiających roladek z ogórka. Ich przygotowanie ułatwi wam obieraczka do warzyw, dzięki której łatwiej będzie wam wyciąć cieniutkie, długie plastry.

6. Pasta jajeczna na trzy sposoby

Fot. Gotujtosam na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

Mogłoby się wydawać, że pasta jajeczna nie może nas niczym zaskoczyć. Nasza użytkowniczka udowodniła, iż można ją zaserwować w ciekawy sposób, który z pewnością zrobi wrażenie na gościach.

7. Jajka w zielonych gniazdkach

Fot. DoprawioneF na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

Tak podanym jajkom chyba nikt się nie oprze. Warto zrobić ich nieco więcej, gdyż znikają z talerzy w ekspresowym tempie.

8. Pikantne roladki z szynki

Fot. Mechanik79 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

Pamiętajcie, że Wielkanoc to nie tylko jajka! Na świątecznym stole nie może zabraknąć także szynki. Jeśli do przygotowania takiej przekąski wykorzystacie wędlinę domowej roboty, efekt będzie jeszcze lepszy.