Robot kuchenny, czyli niezbędnik każdego szefa kuchni. W jakich czynnościach pomoże Ci kuchenne urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie wielofunkcyjne, multicooker, zaawansowany robot kuchenny – istnieje wiele nazw na te zmyślne i sprytne urządzenia. Szturmem zdobywają polski rynek, a liczba zadowolonych użytkowników stale rośnie!

Robot kuchenny, czyli niezbędnik każdego szefa kuchni. W jakich czynnościach pomoże Ci kuchenne urządzenie wielofunkcyjne?

 

 

Pojawiają się fora zrzeszające ich fanów i specjalne grupy na portalach społecznościowych. Wydaje się zatem, że to coś więcej niż urządzenia kuchenne... może nawet pewien styl życia?
Sprawdźmy to!

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne?

 

W wielkim skrócie to urządzenie, które łączy w sobie funkcjonalność kilku, a nawet kilkunastu innych sprzętów. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, zwykle opiera się na tej samej konstrukcji: duża misa i podstawa z panelem sterowania. Choć sprzęt jest niewielki, potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Siekanie, blendowanie, gotowanie - klasyczne i na parze, podsmażanie, zagniatanie, ważenie, rozdrabnianie, ubijanie i miksowanie, to dla nich pestka!

Czym urządzenia wielofunkcyjne różnią się między sobą?

 

W zależności od modelu i producenta, urządzenia różnią się między sobą funkcjonalnością i stopniem technologicznego zaawansowania. Dokładnie widać to na przykładzie urządzeń wielofunkcyjnych na stronie marki Eldom eldom.eu.
Urządzenie MFC2000 Perfect mix pomoże w siekaniu, blendowaniu, gotowaniu, miksowaniu, ubijaniu, gotowaniu na parze i podsmażaniu.


Nowy MFC2500 Perfect mix2 dodatkowo także zważy produkty i idealnie poszatkuje. Czy w związku z tym różnią się tylko tymi dwiema dodatkowymi funkcjami? Absolutnie nie! Podstawową różnicą jest technologia w nich wykorzystana. Perfect mix2 to urządzenie na miarę czasu, korzystające z aktualizacji przez łącze WI-FI. Znamy już smartfony i smartwatche, teraz czas na kuchenny smartcooker!

Co potrafią najnowsze urządzenia wielofunkcyjne?

 

Ich sekretem jest przygotowywanie posiłków wraz z użytkownikiem, krok po kroku. To zupełnie jak gotowanie pod okiem doświadczonego mistrza kuchni! Urządzenie „powie" Ci jaki produkt, w jakiej gramaturze, i w którym dokładnie momencie będzie Ci potrzebny. Odmierzy, poczeka na Twoją zgodę... i rozpocznie się magia!


Dzięki automatycznie zapisanym przepisom poprowadzi Cię za rękę do kulinarnego sukcesu! W Perfect Mix 2 już na starcie znajdziesz pulę zapisanych przepisów, jednak pamiętaj, to smart urządzenie! Dzięki Wi-Fi połączysz się z bazą kolejnych fantastycznych receptur i ściągniesz je bezpłatnie wprost do swojego urządzenia. A co najważniejsze - producent deklaruje stałą aktualizację elektronicznej książki przepisowej. Również o prawdziwe perełki... dedykowane przepisy ambasadorki marki, Kingi Paruzel!

Urządzenie wielofunkcyjne - dla kogo ?

 

Takie urządzenia świetnie sprawdzają się na początku przygody z gotowaniem. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę funkcje gotowania z prywatnym instruktorem. Przydadzą się także wszystkim tym, którzy żyjąc w ciągłym pędzie z trudem gospodarują czas na długotrwałe kuchenne przygotowania. Niespodziewani goście? Teraz oczarowanie ich spektakularną potrawą to kwestia... kilku kliknięć!


Wytrawni, doświadczeni kucharze także nie będą się z nimi nudzić. Oprócz funkcji wykonywania wgranych receptur, urządzenia pozwalają (w trybie automatycznym lub ręcznym) na wybór interesujących nas czynności. Masz swój przepis i potrzebujesz jedynie odciążenia od uciążliwych czynności takich jak ugniatanie trudnych ciast, siekanie, blendowanie czy duszenie? Wybierz odpowiedni program i ciesz się zaoszczędzonym na przyjemności czasem.

Wielofunkcyjne urządzenia kuchenne - odkrywaj nieznane kulinarne lądy

 

Urządzenie wielofunkcyjne jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy uwielbiają odkrywać nowe smaki. Czasochłonność wyszukiwania nowych przepisów i wykonywania skomplikowanych czynności jest zredukowana praktycznie do zera. Tak samo jak stres wynikający z obawy przed porażką. Praca z urządzeniami wielofunkcyjnymi daje Ci pewność sukcesu za każdym razem!