Popularny drink jest wyjątkowo niebezpieczny

Zbliżający się sylwester dla wielu z nas stanie się okazją do wypicia kilku drinków. Warto jednak pamiętać, że niektóre z nich mogą wyjątkowo zagrażać naszemu zdrowiu.

Popularny drink jest wyjątkowo niebezpieczny

Fot. 123RF/Picsel

Jaki jest najpopularniejszy drink w polskich klubach? Barmani nie potrzebują wiele czasu, aby udzielić odpowiedzi na to pytanie: wódka zmieszana z napojem energetyzującym. Zwykle jest on wybierany przez młodych mężczyzn, którym zależy na szybkim upiciu się. Niestety, wielu z nich zapomina, że pozornie niewinny drink jest wyjątkowo niebezpieczny i zbiera śmiertelne żniwo.

Pobierz aplikację smaker

Ryzykowny koktajl

Naukowcy już od wielu lat zwracają uwagę na fakt, iż łączenie wódki z napojami energetyzującymi jest wyjątkowo niebezpieczne. Badania wykazały, iż osoby sięgające po tego typu drinki są zdecydowanie bardziej skłonne do podejmowania impulsywnych i ryzykownych zachowań niż te, które decydują się na picie tradycyjnych alkoholi i koktajli. Co więcej, naukowcy udowodnili związek pomiędzy wzrastającym poziomem agresji a spożyciem takich napojów.

Uczeni wskazują, iż popularne energetyki połączone z napojami wyskokowymi sprawiają, iż upijamy się znacznie szybciej, nie zdając sobie sprawy z naszego stanu. Za sprawą substancji pobudzających, które silnie odwadniają organizm oraz tuszują działanie alkoholu, czujemy się silniejsi, doenergetyzowani i bardziej czujni. Niestety, to tylko pozory, a kac, z jakim przyjdzie nam się borykać kolejnego dnia, będzie znacznie silny niż w przypadku spożywania innego rodzaju drinków.

Droga do uzależnienia

W ostatnim czasie australijscy naukowcy opublikowali niepokojące wyniki badań, wskazujące iż osoby wybierające alkohol połączony z napojem energetycznym wypijają znacznie więcej w porównaniu do badanych spożywających tradycyjne koktajle. Wszystko to za sprawą pozornej trzeźwości wywoływanej przez ten niebezpieczny drink. Ponadto, specjaliści zwracają uwagę na fakt, iż w przypadku osób łączących wódkę z energetykami znacząco wzrasta ryzyko uzależnienia, a nawet śmiertelnego przedawkowania alkoholu.

Śmiertelne niebezpieczeństwo

Jeśli borykasz się z problemami układu krążenia, powinieneś zapomnieć o piciu drinków, zawierających napoje energetyzujące. Zawarte w nich substancje zaburzają pracę serca, zwiększając częstotliwość jego skurczów oraz podnosząc ciśnienie tętnicze. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku osób, które nie są świadome swojej choroby.

Wiele osób po wypiciu napojów energetyzujących odczuwa nudności oraz kołatanie serca. Spożycie ich w dużej ilości zwiększa ryzyko wystąpienia zawału i udaru oraz może prowadzić do zatrzymania akcji serca, a w efekcie także do śmierci.

Zobacz, jak łatwo możesz zarabiać ze Smakerem. Kliknij!

Zarabiaj na swoich przepisach!