Pierniczki w półfinale "Bake Off Junior"

W dziewiątym odcinku programu, mali cukiernicy będą walczyć o półfinał. Kto przejdzie do finału i będzie miał szansę wygrać?

Pierniczki w półfinale

W ubiegłym tygodniu młodych adeptów sztuki cukierniczej odwiedziła Agnieszka Paczóska, Mistrzyni Europy w dekorowaniu tortów degustacyjnych i okolicznościowych. Przed juniorami postawiła nie lada wyzwanie. Musieli oni odwzorować dekorację tortu. Z pozoru łatwe i przyjemne zadanie okazało się bardzo trudne. Wymagało od dzieci niezwykłej precyzji i dbałości o najmniejsze szczegóły. Z ozdabianiem tortu najlepiej poradziła sobie Marysia, jurorzy jednogłośnie stwierdzili, że to jej figurki były najbardziej estetyczne i miały idealny kolor.

Zobacz przepis Gosi na tort bezowy. Kliknij >>

Reklama

W konkurencji autorskiej uczestnicy piekli tort bezowy, który jak określił Krzysztof Ilnicki, musiał być „epicki, idealnie skomponowany, perfekcyjnie wysuszony...". Na przygotowanie tych mistrzowskich słodkości juniorzy mieli trzy i pół godziny. Gwiazdą wypieków odcinka została Gosia, która przygotowała nieco inną bezę niż wszyscy, bo tzw. dacquoise.

Do półfinału niestety nie zakwalifikowali się Julka i Piotrek.

Co wydarzy się w kolejnym odcinku?

Przed nami ostatnia prosta przed wielkim finałem pierwszej polskiej edycji "Bake Off Junior". W półfinałowym starciu uczestniczki będą musiały przygotować pierniki ozdobione ulubionymi emotikonami, na wzór wypieku gościa specjalnego - Małgorzaty Rybackiej. Zwyciężczyni pierwszej edycji "Bake Off - Ale Ciacho!" nie będzie jedynym gościem odcinka. W programie pojawią się także uczestnicy poprzednich edycji, którzy będą wsparciem dla półfinalistek "Bake Off Junior".