Niecodzienne zastosowania cytryny

Nie od dziś wiadomo, że cytryna może pomóc nam uporać się z przeziębieniem oraz poprawić smak wielu potraw. Ale to nie wszystko! Okazuje się bowiem, że ten popularny owoc ma znacznie więcej zastosowań.

Niecodzienne zastosowania cytryny
Fot. 123RF/Picsel

Dodajemy ją do herbaty, przygotowujemy z niej syropy lub wykorzystujemy jako doskonały dodatek do ciast i dressingów sałatkowych. Włączenie cytryny do naszej diety to bardzo dobra decyzja, gdyż ma ona naprawdę zaskakujący wpływ na nasze zdrowie. Dzięki niej pozbędziemy się zgagi i nudności oraz wspomożemy funkcjonowanie wątroby i układu odpornościowego. Jest to również sprzymierzeniec wszystkich osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy, gdyż hamuje łaknienie i pomaga spalać tłuszcz. Jednak na tym nie kończą się możliwe zastosowania cytryny. O ilu z nich wiedzieliście?


1. Cytryna przedłuży świeżość niektórych produktów

Wygląd przygotowywanych przez nas potraw jest równie waży co ich smak. Niestety, niektóre produkty tracą swój ładny wygląd znacznie szybciej niż inne. W tej grupie znajdują się przede wszystkim banany, jabłka oraz awokado, które wyjątkowo szybko ciemnieją. Aby temu zapobiec, skropcie je delikatnie sokiem z cytryny.

Pobierz aplikację smaker

z 7