Naturalne sposoby na brak energii

Gdy dopadnie cię zmęczenie, nie musisz ratować się kolejną filiżanką kawy. Nieustanny brak energii to problem wielu osób. Na szczęście znamy naturalne sposoby na zlikwidowanie go.

Naturalne sposoby na brak energii
Fot. 123RF

Wielu z nas bardzo często zmaga się ze spadkiem formy i nagłą utratą energii. Na aptecznych półkach bez problemu znajdziemy różnego rodzaju syntetyczne suplementy witamin, które mają pomagać nam w walce z tym stanem rzeczy. Warto jednak zastanowić się przez kilka chwil zanim sięgniemy po farmaceutyki, gdyż naturalne produkty, które błyskawicznie dodadzą nam energii, większość z nas bez problemu odnajdzie w lokalnym sklepie spożywczym.

Oto produkty, które koniecznie powinniście dodać do listy zakupów, gdy doskwiera wam zmęczenie.

1. Orzechy

Garść orzechów brazylijskich lub pistacji stanowi nie tylko smaczną przekąskę. Może nam pomóc w odzyskaniu utraconej energii. W różnego rodzaju orzechach znajdziemy idealny miks białka, błonnika i zdrowych tłuszczy, dzięki którym nasz organizm będzie mógł znów prawidło funkcjonować.

Pamiętajcie, że w orzechach brazylijskich, znajdziemy bardzo duże ilości selenu, który chroni nasze mięśnie przed uszkodzeniem i ułatwia ich regenerację. Niedobór tej sytuacji może wywołać długotrwałe uczucie zmęczenia, a nawet depresję.


Zobacz też: Które orzechy są dobre dla naszego zdrowia?

z 9

Komentarze do artykułu (1)

Konto usunięte 20 kwietnia 2015
wszystko zależy jakie suplmenty kupujemy jeżeli nie znasz składu bo nie podaje tego producent to nawet nie kupuj.... Czytaj całość »
wszystko zależy jakie suplmenty kupujemy jeżeli nie znasz składu bo nie podaje tego producent to nawet nie kupuj. Ze swojej strony mogę polecić tabletki slimcea zawierają 15 naturalnych składników przyśpieszających odchudzanie i dodających enrgii co jest bardzo wazne w kurajci. Dzięki nim udało mi się schudnąć 15 kg w 3 miesiące