Najlepsze przepisy na pierogi z owocami

Zamiłowanie Polaków do pierogów nie słabnie latem. Zmienia się jedynie nadzienie, jakie do nich wkładamy. W ciepłe dni znacznie częściej są to owoce niż mięso i sery.

Najlepsze przepisy na pierogi z owocami

Fot. 123RF/Picsel

Latem mamy bardzo łatwy dostęp do mnóstwa sezonowych owoców, które właśnie o tej porze roku smakują najlepiej. Wielu z nas przygotowuje z nich przetwory i lekkie desery. Nie warto jednak na tym poprzestawać. W końcu można zamienić je również w wyjątkowo apetyczne danie główne. Owocowe nadzienie idealnie pasuje do pierogów, które w tej wersji dla wielu osósb są wręcz symbolem wakacji.

Reklama

Jak zrobić ciasto na pierogi z owocami?

Przepis na ciasto do pierogów zawiera w sobie jedynie mąkę oraz wodę. Aby było naprawdę elastyczne, podczas wyrabiania warto użyć naprawdę gorącej wody. Wiele osób dodaje również niedużą ilość oleju lub roztopionego masła, poprawiając w ten sposób jego konsystencję oraz smak. Przygotowując pierogi z wilgotnym, owocowym farszem, warto dodać do ciasta jajko - będzie wówczas nieco bardziej zwarte, a ryzyko wypłynięcia nadzienia podczas gotowania zostanie zminimalizowane. Waro również pamiętać, że ciasto na tego typu pierogi powinno być rozwałkowywane nieco grubiej.

Reklama

Jakie owoce nadają się do pierogów?

Właściwie większość owoców nadaje się do przygotowania pierogów. Dobrym wyborem będzie wykorzystywanie twardych okazów, które w trakcie gotowania puszczą mniej soku. Takie owoce możemy wkładać do pierogów w całości, jedynie wyjmując z nich pestki.

Wykorzystując owoce, które puszczają dużo soku, dobrze jest obtoczyć je lekko w niedużej ilości skrobii ziemniaczanej. Zabieg ten sprawi, że pierogi nie rozkleją się w trakcie gotowania, a w ich wnętrzu powstanie lekki kisiel.

Przygotowując owocowy farsz, nie musisz ograniczać się wyłącznie do świeżych owoców. Szybko przesmażone na patelni, zyskają dodatkowy aromat puszczając mniej soków w czasie gotowania.

Sprawdzone przepisy na pierogi z owocami

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zrobić pierogi z owocami, skorzystaj ze sprawdzonych przepisów naszych użytkowników. Dzięki nim przygotujesz perfekcyjny, letni obiad. Oto niektóre z ich propozycji.

 

1. Pierogi z wiśniami

Fot. Agnieszkacrow na Smaker.pl/ Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.


2. Pierogi z suszonymi owocami

Fot.  Rena1 na Smaker.pl/ Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.


3. Pierogi z jagodami i twarogiem

Fot. Jagodzianka17 na Smaker.pl/ Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

 

4. Pełnoziarniste pierogi z truskawkami

Fot. Mariwanna na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

 

5. Pierogi ze śliwkami

Fot. Justitako na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

 

6. Pierogi z jabłkami

Fot. Gregorhspeed na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

 

7. Pierogi z bananami

Fot. Izek na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

 

8. Pierogi z jagodami

Fot. Agnieszkacrow na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

 

9. Pierogi z truskawkami

Fot. Kate85 na Smaker.pl / Aby zobaczyć przepis, kliknij w zdjęcie.

 

Zobacz, jak łatwo możesz zarabiać ze Smakerem. Kliknij!

Zarabiaj na swoich przepisach!