Jak udekorować stół na Wielkanoc?

Niebawem święta wielkanocne, dlatego warto zadbać o to, by stół, przy którym zasiądziemy z rodziną do śniadania wielkanocnego, był ładnie udekorowany. Jeśli szukasz pomysłów i inspiracji na dekoracje wielkanocne to poniżej, znajdziesz kilka podpowiedzi.

Jak udekorować stół na Wielkanoc?

Fot. 123RF/Picsel

Na stole wielkanocnym nie powinno zabraknąć kolorowych tekstyliów, ładnego obrusu oraz dodatków w postaci świeżych kwiatów. Powinno się znaleźć również miejsce na kolorowe pisanki i urocze zajączki. Przy dekoracji stołu warto zwrócić uwagę, by aranżacja pasowała do stylu wnętrza.

Reklama

Wpuść wiosnę do swojego domu

Na wielkanocnym stole pięknie będą prezentować się kwiaty takie jak tulipany, żonkile i hiacynty. Cięte kwiaty umieść w wazonach, natomiast jeśli masz kwiaty z cebulkami, wybierz ozdobne doniczki. Możesz również stworzyć wiosenne bukiety. Poza tym, że będą bardzo ładnie wyglądać, to ich zapach wprowadzi wiosenną atmosferę. Nie zapomnij o gałązkach wierzby oraz bukszpanie, z których możesz stworzyć piękne dekoracje.

Kolorowe pisanki

Możesz wybrać jeden kolor pisanek w różnych odcieniach lub postawić na różnorodność. Do przygotowania pisanek możesz wybrać jeden z prostych sposobów: pofarbować je specjalnymi barwnikami, pomalować pisakami lub okleić kolorowymi naklejkami. Łatwym sposobem na zrobienie pisanek jest również przygotowanie naturalnych wywarów z warzyw i przypraw, które zabarwią skorupki jajek.


Reklama

 

Zastawa świąteczna

Możesz wybrać klasyczną okrągłą zastawę. Możesz również postawić na kolorową zastawę i mieszać ze sobą różne odcienie lub kolory. Zestaw żółte talerze z szarymi lub zielonym dodatkami. W przypadku zastawy ze zdobieniami warto dobrać delikatne dekoracje najlepiej w kolorze pasującym do zdobień. Warto również zwrócić uwagę na kolor obrusu. Nie musi być koniecznie biały. Możesz wybrać kolorowy, warto jednak zwrócić uwagę, by pasował do zastawy i dekoracji. Szeroki wybór zastawy stołowej najdziesz np. w sklepie Pieknowdomu.

Porcelanowe figurki

Wielkanocne figurki to idealny wybór, by udekorować stół. Urocze zajączki, baranek, żółte kurczaczki i kolorowe jajka kojarzą się z Wielkanocą - łącz je ze sobą i innymi dekoracjami. Możesz wybrać figurki w jednym kolorze, łącząc ze sobą różne odcienie lub wybrać różnokolorowe dekoracje. Twórz niepowtarzalne aranżacje.