Jak kreatywnie zapakować prezent?

Jeśli udało Ci się skompletować upominki dla całej rodziny, z pewnością pomyślisz teraz o papierowych torebkach. To szybki sposób na zapakowanie biżuterii, odzieży i książek.

Jak kreatywnie zapakować prezent?

Fot. 123RF/Picsel

Czas utrudnić rodzince zadanie i pokombinować z nietypowym opakowaniem. Sprawdź, jak zapakować prezent, aby zrobił furorę już pod choinką!

Naklejki, wstążki i zawieszki

Pakowanie prezentu w papier to najbardziej oczywiste rozwiązanie. Na rynku znajdziesz różne wzory, motywy i kolory, które dopasujesz do każdego członka rodziny. Papier sam w sobie może być trochę nudny, dlatego postaw na świąteczne dekoracje. Naklejki z reniferami, kolorowe wstążki i zawieszki na imiona. Powolne rozpakowanie prezentu i tajemniczy szelest wywoła uśmiech całej rodzinki przy stole.

Opakowania ukryte w domu

Papier pakowy zastąpisz papierem do pieczenia. Sprawdzi się też pergamin spożywczy, folia aluminiowa, kartki z bloku lub papier ksero. Jeśli masz w rodzinie podróżnika, zapakuj książki w mapę górską lub w mapę Europy. Miłośnik Supermana ucieszy się z bluzy ukrytej w stronach z komiksu. Z kolei mamie zapakuj płytę ulubionego zespołu w wydrukowane nuty! Posiadasz w szafce nieużywany plakat lub gazetę czarno-białą? To też niebanalne opakowanie.

Śmieszne prezenty

To rozwiązanie dla prezentów o nieregularnych kształtach. Zabawa polega na tym, aby zmylić rodzinkę! Sweter zawiń w papier i przewiąż go z dwóch stron sznurkiem lub wstążką, by stworzyć cukierka. Do rękawicy kuchennej włóż akcesoria kuchenne jak łyżkę, chochlę, łopatkę do smażenia i trzepaczkę. W okresie przedświątecznym jest wiele promocji w sklepie Duka. W taki sposób powstanie kuchenny bukiet. A alkohol i słodycze? Jest sposób na ukrycie butelki w postaci ananasa!

Do wykonania owocowego opakowania przygotuj: pomarańczową i zieloną bibułę, butelkę szampana, około 40 małych czekoladek Ferrero Rocher i sznurek np. jutowy. Pomarańczową bibułkę potnij na drobne kwadraciki i przyklej za pomocą kleju na spód każdej z czekoladek, następnie przyklej je ciasno obok siebie do butelki.

Z zielonej bibuły wytnij podłużne liście i umieść na szyjce butelki. Granicę między listkami a złotymi czekoladkami oddziel za pomocą sznurka, owijając dolną część szyjki butelki. Teraz przyklei liścik imienny dla taty lub wujka. Gotowe!

Pudełka dekoracyjne

Zapakowanie biżuterii, kosmetyków i świeczek do pudełka to ekspresowy patent, jeśli goni Cię czas. Na rynku znajdziesz pudełka dekoracyjne w wielu wzorach, kolorach i kształtach. Nie lada gratką są różne możliwości ich otwierania i zamykania. Mogą to być pudełka z wieczkiem, klapką, rączką, a nawet zamykane na magnes! Wiele pudełek lub drewnianych skrzyń po miodzie i syropach do herbaty można po świętach ciekawie wykorzystać. Do pudełka schowasz np. kosmetyki, a do skrzyni drewnianej biżuterię. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na tekturę falistą, litą, oklejaną czy pudełko papierowe. Niestety, wiele opakowań po świętach jest wyrzucanych na śmieci, a przecież można dać im też drugie życie w kolejne święta.

Dzieci rozrywają opakowania w pośpiechu. Dorośli też są niecierpliwi w otwieraniu prezentów.
Ciekawym pomysłem będzie również schowanie w coraz to większych pudełkach kosmetyków lub biżuterii. Obserwowanie zniecierpliwionej cioci, która otwiera coraz to mniejsze pudełka może być bardzo zabawne. To jak zapakujesz prezent, zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj, że nie wypada kłaść pod choinką prezentów bez opakowania. Nie ma wtedy niespodzianki i efektu zaskoczenia, a bliska osoba wchodząc do pomieszczenia z choinką widzi co dostanie.