Dobre garnki- czyli jakie?

Garnki to jeden z najbardziej podstawowych i najważniejszych elementów kuchennego wyposażenia. Bez garnków nie będziemy w stanie przygotować żadnego dania, dlatego tak ważne jest, by były wybrane z rozwagą. Jakie garnki warto mieć i co to właściwie znaczy, że garnek jest "dobry"?

Dobre garnki- czyli jakie?

 

 

Reklama

Dobre garnki- czyli jakie?

Za dobry garnek uważamy taki, który przede wszystkim nie powoduje przypalenia potrawy. Poza tym, garnek powinien być dopasowany odpowiednio do rozmiaru danej kuchni gazowej czy płyty indukcyjnej - za duże garnki spowodują, że jednocześnie na palniku zmieści się np. zaledwie jeden garnek. Warto pamiętać o tym, że dobry garnek ma rączki, które nie nagrzewają się, pozwalając na wygodne i bezpieczne przenoszenie wrzącego naczynia.

Jakie garnki warto mieć?

Garnki występują w kilku podstawowych rodzajach, z których właściwie każdy znajdzie swoje zastosowanie w kuchni. Pierwszą grupa garnków są garnki stalowe, wykonane np. ze stali węglowej. Innym rodzajem są garnki żeliwne, a jeszcze innym- garnki emaliowane. Najtrwalsze, ale też najdroższe są garnki granitowe lub marmurowe, a także niemal niezniszczalne garnki z kamienną powłoką. Oprócz materiału, z jakiego zostały wykonane, pod uwagę bierze się także zastosowanie. Niektóre garnki stosuje się wyłącznie na płytach gazowych, inne nadają się na płytę indukcyjną czy ceramiczną. Warto przed zakupem upewnić się, na jaką kuchenkę przeznaczony jest ten konkretny rodzaj garnków.

Garnki pojedyncze, czy w zestawie?

Garnki można kupować zarówno w komplecie kilku sztuk, jak i pojedynczo. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, która opcja jest lepsza. Zapewne większość z nas wyposaża swoją kuchnię w przynajmniej jeden zestaw dobrych garnków. Kolejne egzemplarze zazwyczaj dokupujemy już pojedynczo, w zależności od aktualnej potrzeby. Wiele garnków sprzedawanych pojedynczo ma uniwersalne przeznaczenie, a niektóre mogą być stosowane także w piekarniku, o ile są żaroodporne. Wśród typowych garnków, znajdują się również takie, które mają specjalne przeznaczenie. Chodzi tu o garnki do gotowania na parze, a także do przygotowania frytek, szparagów czy do gotowania mleka. Garnki występują w bardzo różnych pojemnościach, a największe z nich mają nawet 98 litrów pojemności.

Dlaczego Europ24.pl?

W sklepie Europ.24.pl znajdziesz garnki wykonane z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia trwałość i wytrzymałość na długie lata stosowania. Taki zakup jest inwestycją na lata. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wspaniałych garnków, idealnych do Twojej kuchni.

 

materiały promocyjne