Cztery produkty, które pomogą twoim stawom

Problemy ze stawami nie dotyczą jedynie starszych osób. Ratunku nie musicie szukać w aptecznych specyfikach. Czasami równie skuteczna może okazać się po prostu zmiana diety i uwzględnienie w codziennym jadłospisie kilku produktów, które mają zbawienny wpływ na kondycję naszych stawów.

Cztery produkty, które pomogą twoim stawom

Fot. 123RF/Picsel

W jaki sposób rozpoznać, że nasze stawy potrzebują pomocy? Jedną z pierwszych oznak tego typu problemów jest ból, pojawiający się np. przy wchodzeniu po schodach. Wbrew pozorom, nie jest to schorzenie, z którym muszą borykać się wyłącznie starsi, gdyż badania wskazują, iż dotyczy on osób w coraz młodszym wieku. W takich przypadkach lekarze mogą zalecić rehabilitację oraz zażywanie wzmacniających leków. Jednak nie warto poprzestawać tylko na tym. Doskonałym wsparciem takiej terapii będzie również odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w produkty dobroczynnie wpływające na nasze stawy. Którymi z nich warto się zainteresować?

1. Sok z wiśni

Sok wiśniowy to nie tylko doskonały sposób na ugaszenie pragnienia. Wbrew pozorom, jedna szklanka tego napoju może przynieść nam również spore korzyści dla zdrowia. Badania wykazały, że wypijanie w ciągu dnia dwóch szklanek niesłodzonego soku wiśniowego w znaczący sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych oraz łagodzi objawy zwyrodnienia stawów.

2. Oliwa

Oliwa extra vergine zawiera w sobie związek, który pomaga obniżyć w organizmie poziom enzymów odpowiadających za wiele stanów zapalnych, w tym także dokuczliwe i bolesne zapalenia stawów. W tej kwestii ma ona podobne działanie do niektórych leków, przepisywanych przez lekarzy.

Reklama

3. Tłuste ryby

Wiele osób unika tłustych ryb, w obawie o swoją figurę. Trudno o gorszy błąd. Ryby takie jak łosoś lub makrela to doskonałe źródło cennych kwasów Omega-3k, które w niezwykły wręcz sposób wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Naukowcy potwierdzili, iż jedną z ich niewątpliwych zalet jest łagodzenie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

4. Mleko

Przede wszystkim, w naszej diecie nie może zabraknąć mleka. Chociaż zazwyczaj produkt ten kojarzymy ze wzmacnianiem kości, a nie stawów, to mimo wszystko może on nam pomóc także w tym drugim przypadku. Naukowcy z jednego z bostońskich szpitali przeprowadzili badania, które wykazały, że u kobiet pijących niskotłuszczowe lub odtłuszczone mleko zdecydowanie wolniej postępują choroby zwyrodnieniowe stawów.

 

Zobacz, jak łatwo możesz zarabiać ze Smakerem. Kliknij!

Zarabiaj na swoich przepisach!

Komentarze do artykułu (1)

Krzysztof-Dragunas-Witkowski 25 listopada 2020
Jak wchodzi się przy schodach,a nie po schodach to kolana będą bolały.