Co łączy wszystkie skuteczne diety?

Diet, które zapewniają nam zrzucenie wagi, jest co nie miara, jednak nie wszystkie są skuteczne. Znaleźliśmy 5 czynników, łączących większość planów żywieniowych, rekomendowanych przez dietetyków. Czyżby był to sekret, który zapewni nam efektywne odchudzanie?

Co łączy wszystkie skuteczne diety?
Fot. 123RF

Co jakiś czas, docierają do nas informacje o odkryciu kolejnej diety cud, dzięki której w krótkim czasie zmienimy nasze życie i stracimy wszystkie zbędne kilogramy. Niestety, większość z nich została zweryfikowana przez życie i ostatecznie zasiliła bardzo długą listę nieskutecznych planów żywieniowych. Są jednak diety, które przetrwały próbę czasu i, mimo upływu lat, w dalszym ciągu są rekomendowane zarówno przez dietetyków, jak i osoby odchudzające się. Chociaż wiele je różni, posiadają również kilka punktów wspólnych. Wielu specjalistów zakłada, iż właśnie w nich tkwi sekret skutecznej diety, dzięki której zgubimy zbędne kilogramy i wypracujemy zdrowe nawyki żywieniowe. Oto zalecenia, łączące większość skutecznych i zdrowych diet.

1. Spożywanie dużej ilości warzyw i błonnika

Z tym, że warzywa są prawdziwą skarbnicą substancji odżywczych nie dyskutuje żaden dietetyk. Zawarte w nich witaminy i mikroelementy sprawiają, że nasz organizm poprawnie rozwija się i funkcjonuje. Dlatego też każda zrównoważona dieta zawiera w sobie bardzo dużo warzyw. Jest to doskonały sposób na zaspokojenie apetytu, bez zjadania pustych kalorii. Co więcej, wiele badań wykazało, iż osoby regularnie spożywające warzywa, są w znacznie mniejszym stopniu zagrożone wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Równie istotnym elementem skutecznych diet jest błonnik. Dzięki niemu szybciej i dłużej czujemy się najedzeni, a napady wilczego głodu przestają nam zagrażać.

 

Zobacz też: Jak zepsuć sałatkę? 7 najbardziej kalorycznych dodatków

z 5

Komentarze do artykułu (2)

Madziulenka78 30 czerwca 2015
W medycynie indyjskiej od lat na odchudzanie i regulacje pracy jelit stosuje się sok z triphala, ale w Polsce i tak... Czytaj całość »
W medycynie indyjskiej od lat na odchudzanie i regulacje pracy jelit stosuje się sok z triphala, ale w Polsce i tak wolimy wydawać bez sensu pieniądze na diety cud które i tak i tak nic nie dają
pesto 02 lipca 2015
Taaa, lepiej wydać te pieniądze na magiczny soczek za 120 zł za litr :D
PS Dieta rozpisana przed dobrego... Czytaj całość »
Taaa, lepiej wydać te pieniądze na magiczny soczek za 120 zł za litr :D
PS Dieta rozpisana przed dobrego dietetyka nie jest "dietą cud" tylko dietą realną, dostosowaną do naszego trybu życia, możliwości itd.