5 pomysłów na dietetyczne dania z kurczaka

Mięso drobiowe jest uznawane za najbardziej dietetyczne. Polecane jest osobom, będącym na diecie oraz tym, którzy właśnie ją zakończyli. Ma mnóstwo wartości odżywczych, a jego obróbka jest szybka i nieskomplikowana. Zobaczcie 5 propozycji na dania z kurczaka, które przygotujecie bez najmniejszego problemu.

5 pomysłów na dietetyczne dania z kurczaka
Fot. 123RF

Mięso z kurczaka bardzo często pojawia się na naszych stołach. Jest niezwykle zdrowe, lekkostrawne i dietetyczne. Można podawać je na wiele sposobów - jako danie główne, dodatek do sałatek i zup oraz jako przekąskę. Sprawdzi się serwowane na słodko lub pikantnie. Najlepiej kupować kurczaka w całości, dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale będziemy mogli przygotować różne dania z wykorzystaniem wszystkich jego części. Każdy element kurczaka smakuje inaczej i ma też inne właściwości. Nie należy bać się kupowania całego kurczaka, porcjowanie mięsa nie jest skomplikowane, wymaga jedynie bardzo ostrego noża i odrobinę cierpliwości.

Jak trybować kurczaka?

Gotuj z Farmio. Weź udział w konkursie i wygraj sprzęt AGD!

z 5

Komentarze do artykułu (1)

kaciusia 12 maja 2015
Dlaczego film nie jest po polsku ?Ja go rozumie ale np moja mama nie bedzie .na pewno duzo osob nie zna... Czytaj całość »
Dlaczego film nie jest po polsku ?Ja go rozumie ale np moja mama nie bedzie .na pewno duzo osob nie zna angielskiego.Powinno byc po polsku.