TAO SMAKU. Podróże kulinarne z Jackiem Wanem.

TAO SMAKU to kulinarna podróż po Azji przedstawiająca 100 wspaniałych przepisów na egzotyczne dania z Chin, Japonii, Wietnamu oraz Tajlandii.

TAO SMAKU. Podróże kulinarne z Jackiem Wanem.

Każdą potrawę można z łatwością przygotować ze składników dostępnych w Polsce. Wszystko wzbogacone garścią opowieści i anegdot, a także zdjęć z licznych podróży Jacka Wana po krajach Azji.

„Wiele podróżowałem po świecie, zbierając rozmaite doświadczenia kulinarne, jednak najbliższa memu sercu pozostała kuchnia Dalekiego Wschodu - pewnie za sprawą mojego ojca, rodowitego Chińczyka. Azja to najprawdziwszy tygiel kultura, smaków i zapachów - nie ma drugiego takiego kontynentu na świecie, gdzie byłaby większa różnorodność kulinarna.'' Jacek Wan.


Jacek Wan - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Korespondentów Zagranicznych, znany dziennikarz, podróżnik, reżyser i scenarzysta. Znawca kultury Dalekiego Wschodu. Autor lubianego telewizyjnego cyklu programów podróżniczych „Między Wschodem a Zachodem". Utalentowany propagator kultury wschodu w telewizyjnych reportażach. Restaurator i prekursor sushi w Polsce, otworzył m.in. japońską restaurację Tsumbame na Muranowie w Warszawie.

Źródło: Informacja prasowa