FAST800. Rewolucyjny program żywieniowy oparty na okresowych postach

Kolejna książka Michaela Mosleya. Tym razem autor proponuje cykliczne ograniczanie kalorii, dzięki któremu nie tylko szybko (i zdrowo!) można stracić na wadze, ale i uniknąć efektu jojo.

FAST800.  Rewolucyjny program żywieniowy oparty na okresowych postach

O czym jest Fast 800?

Na potrzeby książki Fast 800 autor przeprowadził (jak to zwykle robi) eksperyment na sobie - przytył kilka kilogramów, a potem z pomocą okresowych postów powrócił do swojej wagi, bez efektu jojo.
Mosley przekonuje, że szybka utrata wagi ze stałym efektem jest możliwa. W swojej książce zamieścił również wiele przepisów oraz gotowe jadłospisy.

Etap pierwszy zakłada spożywanie 800 kalorii dziennie przez minimum 2 tygodnie.

Drugi etap to działanie w trybie 5 : 2, czyli przez 5 dni odżywiamy się zwyczajnie (zdrowo!), a przez kolejne 2 - ograniczamy kalorie do 800 dziennie.

Ostatni etap to okresowe powroty do zmniejszonej dawki kalorii, by utrzymać uzyskaną wagę

Fast 800 zawiera opis diety - zdrowej i popartej badaniami.

Autor:

Michael Mosley
Studiował medycynę, bo chciał zostać psychiatrą. Porzucił jednak te plany na rzecz telewizji. Wkrótce po studiach rozpoczął pracę w BBC jako dziennikarz naukowy, producent oraz - co przyniosło mu największą sławę i wiele nagród - prezenter programów medycznych.
W 2012 spopularyzował dietę 5:2, która została opisana w książce Fast 800 opartą na krótkotrwałych postach. Jest autorem książek poświęconych odżywianiu i wpływie diety na stan zdrowia.