Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto.

Chorujący na Hashimoto wreszcie doczekali się fachowego kompendium wiedzy dotyczącego odżywiania w chorobie. W kwietniu do księgarń trafi książka „Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto”

Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto.

Dr Izabella Wentz jest międzynarodowym autorytetem w zakresie zmagań z chorobą Hashimoto i pionierką we wprowadzaniu zmian trybu życia u osób cierpiących na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.

Gdy kilka lat temu zdiagnozowano u niej tę chorobę, postanowiła przekonać się, jak odżywianie, środowisko, a nawet kosmetyki oddziałują na stan zdrowia. Spędziła trzy lata na studiowaniu dostępnych źródeł, najnowszych doniesień naukowych i rekomendacji na temat postępowania w chorobie Hashimoto, a rozpowszechnienie zdobytej wiedzy stało się jej misją.

„Pomaganie chorym na zapalenie tarczycy typu Hashimoto stało się nie tylko moją pasją, ale też zajęciem na pełen etat i życiowym powołaniem. Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące radzenia sobie z chorobą Hashimoto, jednak tak bardzo poprawiłam własną sytuację zdrowotną, że stałam się przewodniczką innych zmagających się z tą dolegliwością - pomogłam im zyskać lepsze zdrowie, złagodzić objawy zapalenia tarczycy, a w niektórych przypadkach nawet wyeliminować autoagresywne ataki na organizm i odstawić leki."

Koniec z dylematami żywieniowymi

W swojej najnowszej książce „Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto" skupia się na najważniejszej z metod radzenia sobie z chorobą - diecie. Obszernie wyjaśnia wpływ właściwego odżywiania na samopoczucie i ustępowanie objawów. Radzi jak dobrać strategię odżywiania odpowiednią dla siebie, jak powinna wyglądać dieta w okresie remisji i co koniecznie wprowadzić, a co wykluczyć z codziennych posiłków.

Autorka nie ogranicza się jedynie do teorii i serwuje też mnóstwo przepisów na rewelacyjne, zakorzenione w polskiej kulturze dania.

Ta książka sprawia, że życie z chorobą stanie się dużo prostsze.

Polecana przez specjalistów

"Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto" jest kolejną książką Izabelli Wentz, cenionego eksperta i autorytetu w dziedzinie eliminowania objawów choroby Hashimoto. Autorka, chorująca od wielu lat na hashimoto, swoją karierę zawodową poświęciła poszukiwaniu skutecznej drogi do remisji. Jej poradnik zawiera wiele wskazówek, przepisów i planów żywieniowych, które wspomogą pacjentów w radzeniu sobie z objawami. Polecam!

Justyna Salamonowicz-Gustaw, prezes Polskiego Stowarzyszenia Hashimoto, założycielka firmy "Kod Równowagi"

Autor: Izabella Wentz
Wydawnictwo: Otwarte

Komentarze do artykułu (1)

joanna36 08 maja
Bardzo przydatny poradnik! :)