Rozstrzygnięcie konkursu: Najlepsze, naturalne kosmetyki

Co jest najlepszym naturalnym kosmetykiem? Peeling kawowy, miód, mleko, pokrzywa i olej kokosowy - te naturalne produkty pojawiały się najczęściej w Waszych odpowiedziach.

Rozstrzygnięcie konkursu: Najlepsze, naturalne kosmetyki

Musimy przyznać, że ilość zgłoszeń, które przesłaliście mile nas zaskoczyła. Spośród wszystkich (ponad 300 odpowiedzi) wybraliśmy trzy, do autorów których powędrują zestawy książek oraz gadżety Smaker.pl. Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi.

Pani Julia:

"Najlepszym naturalnym kosmetykiem jest miód. Wiedziały o tym kobiety sprzed wielu pokoleń, również nasze babcie i mamy, a teraz wiemy to my. "Płynne złoto" - tak czasami się o nim mawia, bowiem okazuje się, że jest niezwykle wartościowy nie tylko dla pszczół, ale i dla nas. Długo trwałoby zapewne, wymienianie wszystkich jego właściwości - zaczynając od detoksacyjnych, poprzez lecznicze, na kojących zszargane nerwy kończąc. Każdy z nas choć raz w życiu sięgał po niego w przeziębieniu czy grypie. Poza tym istnieje cała zróżnicowana paleta sposobów na zewnętrzne wykorzystanie tego produktu w celach kosmetycznych. Odżywki do włosów, regenerujące maseczki, czy domowe balsamy to tylko niektóre z nich. Osobiście uważam własnoręcznie wykonany peeling miodowy za niepodważalny autorytet wśród tego rodzaju produktów i z tego powodu - oraz dzięki jego stu procentowej naturalności, delikatności i absolutnej niezawodności - sądzę iż to właśnie miód jest najlepszym naturalnym kosmetykiem."

Pani Weronika:

"Najlepszym naturalnym kosmetykiem tak jak już autorka powyższych książek określiła jest zdrowa i zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce , które wpływają na naszą skórę wręcz jak zbawienie . Unikając wielu produktów a zastępując je zdrowszymi zamiennikami możemy pozbawić się trądziku , zaskórników a nawet opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek . Jak w myśl powiedzenia : ,, Jesteś tym co jesz " - spożywając dużą ilość słodyczy, gazowanych napojów i fast foodów nie spodziewaj się , że twoja skóra będzie odwdzięczać się pięknym i nienagannym wyglądem .
Ja jako zwolenniczka naturalnych i skutecznych sposobów na poprawienie mojego wyglądu zdecydowanie mogę potwierdzić , iż odstawienie słodyczy i dosładzanych ,sztucznych napojów pomoże nam w walce z niedoskonałościami skóry i ciałka ."

Pani Claudia:

"Najlepszym naturalnym kosmetykiem jest olej kokosowy. Doceniam jego właściwości w kuchni, gdyż używam go niemalże codziennie. Jednak dopiero niedawno doceniłam jego właściwości kosmetyczne. Nic nie nawilża tak mojej skóry, jak właśnie olej kokosowy. Moja skóra jest dosyć kapryśna, skłonna do wyprysków. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, antywirusowym i antygrzybiczym, olej kokosowy potrafi zapanować nad moją buzią, czyniąc ją niemalże nieskazitelną. Co ciekawe, olej kokosowy chroni również przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Z jego pomocą można również wybielić zęby. Nadaje się do olejowania włosów. Nic dziwnego, że olej kokosowy nazywany jest olejem piękności :) Nawilża, wzmacnia, leczy, koi, chroni, zapobiega starzeniu.. Czego chcieć więcej?"