Zdrowy Koktajl - Jarmuż z Ananasem

Propozycja na pyszny koktajl jarmuż z ananasem, jest bardzo zdrowy i pożywny także polecam wypróbować przepis. Taki koktajl jest szczególnie polecany osobom które się odchudzają ze względu że używamy do jego przygotowania dużej ilości ananasa który przyśpiesza między innymi trawienie.

Jarmuż cytat z Wikipedii: „
Jarmuż jest uważany za bardzo pożywne warzywo zawierające silne przeciwutleniacze i mające właściwości przeciwzapalne. Jest bogatym źródłem witaminy K, witaminy C, karotenoidów (β-karotenu, luteiny, zeaksantyny), a także wapnia. Podobnie jak brokuły i inne warzywa kapustowate zawiera sulforafan, związek mający właściwości przeciwnowotworowe. Jarmuż jest również doskonałym źródłem żelaza.”
oraz link do artykułu o ananasie i jego właściwościach leczniczych:
http://zioladobrenawszystko.pl/ziola-ze-swiata/ananas-jadalny.html

Będziemy potrzebować:
z podanych proporcji wyjdzie około 1 litra koktajlu

1/2 świeżego ananasa
jarmuż około 80 g
sok wyciśnięty z 2 pomarańczy
1 banan

opcjonalnie jeżeli koktajl był by zbyt gęsty możemy dodać około 1/2 szklanki niegazowanej wody mineralnej (osobiście nie dodaję)

Zapraszam również do odwiedzenia mojego bloga Uwaga Babcia Gotuje , na którym znajduje się dokładny opis przygotowania koktajlu z jarmużem i ananasem. Jeżeli na filmie pokazałam coś nie dokładnie to w przepisie na blogu na pewno to opisałam dokładniej.
http://uwagababciagotuje.blogspot.com/2015/09/zdrowy-koktajl-jarmuz-z-ananasem.html

i zachęcam również do polubienia Babci na Facebook :)
http://www.facebook.com/UwagaBabciaGotuje

Pozdrawiam serdecznie