Szybka zupa krem z dyni

Aksamitna i gładka zupa krem z dyni. Do tego szybka, prosta, nie wymagająca przesadnie wielu składników. Idealna na początek września, żeby już zacząć przygotowywać organizm do skutków ochłodzenia, które niebawem nastąpią.

Niestety trzeba powiedzieć to sobie wprost, nawet dzisiejsze ciepłe dni, tylko zbliżają nas nieuchronnie do chłodnej jesieni i mroźnej zimy. W tym roku może być wyjątkowa. Dlatego warto kupić dynie, a może i więcej niż jedną i co najmniej raz w tygodniu przygotować ciepłą, wyborną zupę krem z dyni :)

W filmie też można zobaczyć jak obrać dynię, jak przygotować ją do dalszej obróbki. Polecam i smacznego.

Polecam. Film tym razem kręcony z dwóch ujęć. Pierwszy raz :) Nie jest lekko.

A jeśli lubicie nie tylko oglądać, ale i czytać zapraszam do przepisu na zupę z dyni na http://prymitywnakuchnia.pl/szybka-zupa-krem-z-dyni/

Komentarze do filmu (1)

larnaka 02 grudnia 2016
mi najbardziej smakuje zupa krem z dyni pieczonej! ok 40minut w piekarniku, potem tylko dynię przekładam do... Czytaj całość »
mi najbardziej smakuje zupa krem z dyni pieczonej! ok 40minut w piekarniku, potem tylko dynię przekładam do garnka, dodaję bulion i też często idę drogą na skróty i wybieram taką gotową bazę bulionową krakusa, doprawiam, blenduję i gotowe :) ziarna uprażyć i mąż się zajada aż uszy się trzęsą