Uprawa ziół w doniczkach

Nic nie zastąpi w kuchni świeżych ziół. Dlatego zachęcam osoby, które nie posiadają ogrodu, do uprawy w doniczkach na parapecie i na balkonie.

Uprawa ziół w doniczkach

  1. Wystarczą doniczki i skrzynki balkonowe, ziemia i nasiona. Zioła wysiewam bezpośrednio do doniczek docelowych. Ewentualny nadmiar siewek usuwam. Rośliny dokarmiam biohumusem a więc dodatkowa zaleta,że nie używam w uprawie chemii. W kuchni przez cały rok mam w doniczce szczypiorek i tymianek. Wczesną wiosną wysiewam z przeznaczeniem na balkon bazylię, oregano, koperek, pietruszkę oraz na zielone listki endywię i roszponkę, niekiedy też rukolę. Wszystko pięknie pachnie i jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. W tym roku część tymianku ścięłam i ususzyłam. Bardzo polecam taki mini ogródek.

    zdjęcie do  etapu porady
avatar Autor: ariada

Komentarze do porady (3)

Dolcevita-in-my-kitchen 12 listopada 2017
Taki mini ogrodek jest super. Jakos nie mam szczescia i po jakims czasie wszystkie ziola mi padaja, mimo podlewania.... Czytaj całość »
Taki mini ogrodek jest super. Jakos nie mam szczescia i po jakims czasie wszystkie ziola mi padaja, mimo podlewania. Ale w pierwsze dni po zakupie jestem taka zadowolona, ze je mam :-)
ariada 12 listopada 2017
Radziłabym Ci wysiać a nie kupować już wyrośnięte. Zmiana warunków może być dla rośliny szokiem i dlatego... Czytaj całość »
Radziłabym Ci wysiać a nie kupować już wyrośnięte. Zmiana warunków może być dla rośliny szokiem i dlatego może Twoje zioła padają. Poza tym odradzam kupowanie ziół w marketach. Uprawiane są na hormonach wzrostu (prawa masowej produkcji).

Pozdrawiam
Dolcevita-in-my-kitchen 13 listopada 2017
Masz racje, rzezcywiscie ziola w ogrodku dobrze rosly( wysiewane).
Az nabralam checi na wysianie. Musze sie... Czytaj całość »
Masz racje, rzezcywiscie ziola w ogrodku dobrze rosly( wysiewane).
Az nabralam checi na wysianie. Musze sie rozejrzalrzec :-)

Polecane przepisy

zobacz więcej przepisów
9
dodaj do ksiazki
facebook