Pijecie ją z kawą? Na własne życzenie niszczycie wątrobę i trzustkę

Niektóre połączenia kulinarne okazują się bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Wśród nich są też produkty, których lepiej nie dodawać do kawy. To szybki sposób na zniszczenie zdrowia. Sprawdź, czego nie łączyć z kofeiną?

Fot.123RF/Picsel

Spis treści:

Jeśli pijesz kawę w ten sposób, lepiej zmień nawyk. Możesz w ten sposób doprowadzić organizm do poważnego rozstroju. O co chodzi? O połączenie kawy z aspiryną. Niektórym wydaje się skuteczne, zwłaszcza przy porannej migrenie lub po całonocnej zabawie. Są jednak w błędzie!

Sprawdź także: Napar z tej aromatycznej przyprawy obniża cukier, wspomaga wątrobę i działa przeciwbólowo

Co to jest aspiryna?

Aspiryna to lek dostępny bez recepty. Najczęściej stosuje się ją przy przeziębieniu, bólach mięśni i zapaleniach stawów. Skutecznie zmniejsza obrzęk i obniża temperaturę przy gorączce. Aspiryna wykazuje działanie przeciwzapalne i rozrzedzające krew. Najlepiej działa, gdy przyjmie się ją wraz z jedzeniem, np. podczas śniadania. Trzeba jednak uważać na napój, którym popije się lek.

Czy można łączyć kawę z aspiryną?

Kawa jest napojem, którego nie należy łączyć z wieloma lekami. Do grupy tych specyfików należą środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Tłuszcze zawarte w kawie mogą zwiększać stężenie leku we krwi, a to z kolei prowadzi do różnych niepożądanych objawów. Z drugiej strony, w kawie znajdują się też garbniki, które odpowiadają za gorzki posmak napoju. Mogą one wpływać z kolei na zmniejszenie skuteczności aspiryny, ponieważ zaburzają wchłanianie leku. 

Aspiryna rozrzedza krew, działa przeciwzakrzepowo i chroni np. przed zawałem serca. Jednak w połączeniu z kawą, jej działanie może być dodatkowo wzmocnione i skutkować zwiększonym ryzykiem krwawienia. Co więcej, zarówno w napoju, jak i leku znajdują się salicylany, redukujące stany gorączkowe. Jeśli ich ilość w organizmie będzie zbyt duża, również mogą pojawić się skutki uboczne, w tym dolegliwości ze strony układu pokarmowego i trawiennego. 

Czym popijać aspirynę? Najlepsza oczywiście okaże się woda. W dniu, w którym przyjmujesz lek przeciwgorączkowy czy niesteroidowy lek przeciwzapalny, lepiej odstaw kawę!

Zobacz także:

Siedem nieoczywistych oznak osłabionej odporności »

Nie mleko i nie maślanka. Teraz do racuchów dodaje się ten produkt »

Jedna zmiana robi wielką różnicę. Rosół zyska lepszy smak i aromat »

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

30 min
9
15 min
3
Śniadania Puszysty omlet serowy

Przygotowałam na dzisiejsze śniadanie omlet serowy. Omlet puszysty i bardzo s...

Odsłon: 361

15 min
7
60 min
5

Polecane artykuły

Informacje Reguluje poziom cholesterolu i pracę serca. Wolimy jako przyprawę, ale można z niej zrobić pyszny sok

Kurkuma może regulować poziom cholesterolu i wspierać pracę serca. Choć najczęściej używamy jej jako przyprawy, warto wiedzieć, że można z niej tak...

3
Informacje Młoda kapusta na 6 sposobów. Co dodać do młodej kapusty, by była smaczna?

Z czym kojarzy Wam się lato? Nam przede wszystkim z nowalijkami – rzodkiewką, szparagami, ale także… kapustą. Bo młoda kapusta to prawdziwy przysma...

22
Informacje Pistacje w kuchni. Nietypowe przepisy z wykorzystaniem tych orzechów

Pistacje to orzechy, które zachwycają nie tylko swoim smakiem, ale również bogactwem składników odżywczych i wszechstronnym zastosowaniem w przepis...

5
Informacje Tempeh – zamiennik mięsa. Czym różni się tempeh od tofu i jakie ma właściwości?

Tempeh to produkt uznawany za jeden z najbardziej wartościowych zamienników mięsa. Jako że powstaje on z soi, często mylony jest z tofu. Czym różni...

9