Sezon na truskawki

Co zrobić, żeby rosół nie kwaśniał?

Rosół to jedna z ulubionych zup Polaków. Najlepiej smakuje, kiedy przygotowywany jest z różnego rodzaju mięs, świeżej włoszczyzny oraz opalanej na ogniu cebuli. Oczywiście dopełnieniem idealnego babcinego rosołu będzie domowy makaron. Trudno wyobrazić sobie niedzielę bez tej aromatycznej zupy. Sprawdź, co zrobić, żeby rosół nie kwaśniał. Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, wyjdzie idealnie!

Fot.123RF/Picsel

Ugotowałeś wielki garnek rosołu, z myślą o tym, żeby jeść go przez dwa dni. To doskonały pomysł, dzięki któremu zaoszczędzisz czas. Niestety, często dzieje się tak, że rosół kwaśnieje. Czy wiesz, jak tego uniknąć? Podpowiemy ci, co zrobić, żeby rosół nie kwaśniał.

Sprawdź także: Najpopularniejsze przepisy sierpnia

Jak przechowywać rosół, żeby nie skwaśniał?

Oczywiście rosół, tak jak niemal, każde danie, które chcemy przechować na kolejny dzień, po wystygnięciu musi być odstawiony do lodówki. Dzięki temu powinniśmy uniknąć tego, że zupa nam skwaśnieje. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre produkty dodane do rosołu mogą przyspieszać proces jego psucia. Mowa tu o porze i cebuli. Zawarte w nich substancje mogą sprawić, że zupa szybciej się zepsuje.

Dlatego, jeśli chcemy uniknąć tego typu wpadki, po ugotowaniu najlepiej wyjąć z rosołu wszystkie warzywa, mięso możesz zostawić w środku. Wówczas w garnku pozostaje nam sam bulion, który możemy schować do lodówki. Pozostałe składniki, które nadają się do spożycia, np. mięso z kurczaka, czy marchew, możemy schować do osobnego pojemniczka.

Co zrobić, żeby rosół nie skwaśniał?

Jeśli wierzyć w przesądy powtarzane na wsiach przez nasze babcie i prababcie, nie należy gotować rosołu podczas burzy. Według wiejskich wierzeń, w taką pogodę rosół na pewno nam skwaśnieje! Niezależnie od tego, czy takim przypowieściom dajemy wiarę, czy nie, z pewnością warto wyławiać warzywa z rosołu po jego ugotowaniu.

Pamiętaj również o tym, by podgrzewać jedynie taką ilość rosołu, jaką jesteśmy w stanie zjeść. Dlatego najlepiej odlać potrzebną porcję do mniejszego garnka i wówczas podgrzać zupę. Rosół można przechowywać również w słoikach, oczywiście w tych czystych i wyparzonych. Wystarczy wlać do nich gorący wywar, zakręcić słoik, odczekać, aż wystygnie, a następnie wsadzić go do lodówki.

Jak sprawdzić, czy rosół skwaśniał? Jeżeli nie widać tego na pierwszy rzut oka, z pewnością dostrzeżesz to podczas gotowania. Jeśli na rosół odgrzewany na drugi dzień zaczyna się pienić, może to świadczyć o tym, że zupa skwaśniała i nie nadaje się już do spożycia.

Zobacz także:

To już potwierdzone. Do Polski po 100 latach powrócił jeden z najdroższych grzybów świata »

Wspieramy Ukrainę. Tu zamieścisz ogłoszenie o swojej pomocy »

Grill, piknik a może garden party? Sprawdź prognozę pogody i nie daj się zaskoczyć! Wypróbuj aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store »

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Desery Placuszki jogurtowe z truskawkami

Delikatne, puszyste placuszki na jogurcie greckim ze świeżymi truskawkami to...

Odsłon: 227

15 min
3
Zupy Chłodnik z ogórków gruntowych

Dzisiaj coś na upalne dni. Przygotowałam chłodnik z ogórków gruntowych rzodki...

Odsłon: 80

30 min
8

Polecane artykuły

Informacje Wystarczy szczypta do herbaty. Podkręci metabolizm, pomoże w walce z tłuszczem na brzuchu

Kubek herbaty to przyjemny poranny rytuał wielu Polaków. Możesz urozmaicić napój dodatkiem popularnej przyprawy, która pobudzi twój metabolizm do p...

147
Informacje Przepis na pyszny, wysokobiałkowy sernik kokosowy

Chcąc osiągnąć upragnione cele w zakresie zdrowia i sylwetki bardzo istotne jest, aby wprowadzać takie sposoby i rozwiązania, które działać będą dł...

0